Spacer po Jeleniej Górze i okolicach, co proponujecie?

Mamy kilka propozycji by spędzić czas aktywnie z całą rodziną. Sprawdź jak zaplanować wycieczkę.

Autor: itcieplice@jeleniagora.pl

Opublikowane: około 5 lat temu

Kategorie: Ciekawe miejsca dla dzieci

Jak zaplanować rodzinną wycieczkę w Jeleniej Górze? Odkryj kilka propozycji jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Jest to kilka tras, które możesz przebyć raz z rodziną. W ten sposób poznacie lepiej Jelenią Górę i spędzicie czas w otoczeniu pięknej przyrody. Gwarantujemy niesamowite widoki! Idziecie z nami? Zapraszamy więc w podróż.

Wzgórze Krzywoustego z punktem widokowym „Grzybek” i szlak „Perła Zachodu”

Zalesione wzniesienie położone w Dolinie Borowego Jaru zwybudowaną w 1911r. 22m wieżą widokową. Na szczycie Wzgórza Krzywoustego istniał gród warowny, który według różnych źródeł założony był przez Bobrzan w XI w. lub według tradycji przez Bolesława Chrobrego w 1004 r. Inne podania mówią, że gród założył Bolesław Krzywousty w 1111r. Stąd prowadzi malownicza trasa spacerowa (ścieżka dydaktyczna) przez Borowy Jar do schroniska Perła Zachodu ze sztucznym Jeziorem Modre. Na trasie zobaczymy „Cudowne Źródełko”, fundamenty po Fabryce Papieru, wiadukt Kolejowy o wysokości 40m, Górę Siodło z którego roztacza się widok na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską.

CZAS PRZEJŚCIA: 1 godzina od parkingu przy Galeria Nowy Rynek
STOPIEŃ TRUDNOŚCI: łatwa, droga utwardzona


SPACER NA GÓRĘ GAPY w BOROWYM JARZE

Rozległe kopulaste wzgórze, porośnięte lasem świerkowym gdzie najwyższy punkt osiąga 485m n.p.m. Prawdziwą ozdobą Gap są trzy malownicze skałki: Progi, Czyżynki i właśnie Sośnik z punktem widokowym i tablicą informacyjną.


CZAS PRZEJŚCIA: 40 minut od parkingu
STOPIEŃ TRUDNOŚCI: łatwa, droga utwardzona


SPACER NA PUNKT WIDOKOWY TRAFALGAR w BOROWYM JARZE i ŚCIEŻKA POETÓW

Przy Cudownym Źródełku ma swój początek ŚCIEŻKA POETÓW, która od tego miejsca pokrywa się częściowo z zielonym szlakiem turystycznym. Wędrując ścieżką do góry po drodze mijamy pomnik przyrody „ Dąb Cesarski” za którym skręcamy w prawo w kierunku północnym do tablicy informacyjnej . Od tablicy możemy kontynuować spacer zielonym szlakiem lub Ścieżką Poetów . Obie trasy krzyżują się po ok. 800m. Skrzyżowanie jest końcem Ścieżki Poetów a zielony szlak prowadzi nas do punktu widokowego TRAFALGAR,
gdzie mamy widoki na przełom rzeki Bóbr, miasto Jelenia Góra i Rudawy Janowickie.


CZAS PRZEJŚCIA: 40 minut od parkingu przy Galeria Nowy Rynek
STOPIEŃ TRUDNOŚCI: łatwa, droga leśna


ZAMEK CHOJNIK


Adres: Jelenia Góra-Sobieszów, Góra Chojnik
Tel. 75 75 56 394
www.chojnik.pl
schr. 75 75 53 535


Zamek Chojnik – budowla warowna z XIV w wybudowana przez księcia Bolka II na szczycie o wysokości 627 m n.p.m. z wieżą widokową. Nigdy nie zdobyty zamek spłonął od uderzenia pioruna w roku 1675. Od okresu romantyzmu jest popularnym celem wycieczek. Góra Chojnik jest enklawą Karkonoskiego Parku Narodowego. Chojnik pozostał z krótką przerwą w rękach Schaffgotschów do końca swojego istnienia czyli do 31 sierpnia 1675 r, kiedy to uległ spaleniu przez uderzenie pioruna. Góra Chojnik jest enklawą Karkonoskiego Parku Narodowego. Zamek z legendą o Kunegundzie o której warto posłuchać zwiedzając obiekt.


CZAS PRZEJŚCIA: 60 minut od parkingu przy ul. Bronisława Czecha
STOPIEŃ TRUDNOŚCI:
Szlak czerwony- łatwy, wybrukowana kostka
Szlak czarny –średni, podłoże kamieniste
Szlak żółty – trudny, kamienne schody

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem