Powrót do góry

Cześć! Otworzyli place zabaw i zwariowałyśmy 😊 Też tak masz? Staram się codziennie odwiedzać z Polą inny plac zabaw. Testujemy, sprawdzamy, oceniamy i wybieramy najlepszy 😉 Co Ty na to? Masz już swój numer 1? Taki najlepszy plac zabaw?  U nas jest to plac zabaw w parku przy ulicy Mościckiego w Sosnowcu. Jest to piękny i nowy plac zabaw w samym centrum miasta. Mamy do niego najbliżej, co ma oczywiście ogromny wpływ na jego wybór.

plac zabaw w sosnowcu

Otoczenie placu zabaw

Jak już wspominałam w poprzednim artykule, o placach zabaw, otoczenie placu jest niezwykle ważne. Tutaj w parku mamy idealne warunki. Plac zabaw usytuowany jest w zasadzie pośrodku parku, z dala od parkingów czy ulic. Do tego w całości jest ogrodzony metalowym płotem z zamykaną furtką. Dzieciaki dzięki temu mogą bawić się spokojnie bez nieproszonych gości i niespodzianek w piaskownicy 😊 Co ważne, w parku jest też boisko szkolne, z którego popołudniami dzieciaki korzystają, ale też jest sporo miejsc by pograć z mniejszymi dziećmi w piłkę np. na trawie.

plac zabaw sosnowiec

Trochę cienia

Plac zabaw jest usytuowany w słonecznym miejscu, ale przy projektowaniu go nie zapomniano o tym. Piaskownica jest zadaszona, dzięki czemu dzieci mogą schronić się przed ostrym słońcem. A dzięki temu, że plac zabaw jest wyposażony w sprzęty przede wszystkim z tworzywa, to dzieciaki nie poparzą się dotykając ich. Dodatkowym atutem tego placu zabaw jest fakt, że w najbardziej słoneczne dni można znaleźć schronienie przed słońcem także na licznych alejkach w parku, podziwiając chociażby zegar słoneczny czy karmiąc kaczki.

plac zabaw sosnowiec matka polki

Budżet obywatelski

Plac zabaw w Sosnowieckim parku przy ulicy Mościckiego został oddany do użytku w ubiegłym roku (2019). Został on wykonany dzięki wspaniałej inicjatywie, jaką jest Budżet Obywatelski. Powstał on na miejscu starego, drewnianego i mocno już leciwego placu zabaw. A projektując go pamiętano o najdrobniejszych szczegółach.


A na placu…

Podłoże wykonane jest z plastikowych kratek, ze sporą ilością przebijającej się trawy, więc jest w miarę miękko. Głównym punktem jest statek piracki z drabinkami do wspinaczki, dwoma zjeżdżalniami, rurami do zjazdów. Ale nie zapomniano także o młodszych dzieciach. Są dla nich bujaczki, spora, zadaszona piaskownica. Są gry logiczne oraz 3 różne huśtawki. Jak na osiedlowy plac zabaw, to jest naprawdę dobrze. Można by nawet powiedzieć, że jest to całkiem tematyczny plac zabaw. Do tego kilka ławek dla rodziców.

gdzie z dzieckiem w sosnowcu

Wady

Wady zawsze się znajdą! Dla mnie bez wątpienia jest to brak miejsca dla rowerów, czy hulajnogi. Byłoby idealnie gdyby też postawiono jakąś fajną fontannę, ale podobno nie można mieć wszystkiego 😊


Pamiętaj, ze na portalu Atrakcje Dziecięce znajdziesz informację o blisko 700 placach zabaw. I ja zamierzam je testować😊 A może jest jakiś plac zabaw, który chciałabyś mi polecić?

Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!