Wakacje ze Smakiem? Odkryj Warsztaty Kulinarne dla Dzieci w Katowicach

Bawimy się w gotowanie! Zmienimy nawyki żywieniowe Twojego dziecka raz na dobrze.

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 4 lat temu

Kategorie: Zdrowie i rozwój dziecka

“Mamo, Mamo ja chce jeszcze jednego cukierka! Mogę jeszcze chipsa?” Kiedy pójdziemy na lody? Znasz te pytania? Aż za dobrze? Nasze dzieci najchętniej jadłyby tylko słodycze, chipsy i fast foody.. A my - musimy być te złe! Co ciągle zabraniają i każą jeść obiad. Pewnie zauważyłaś, że zakazy, nakazy NIE działają.. Masz dość tej ciągłej przepychanki? Wcale Ci się nie dziwie, jakiś koszmar.

Ratunku!

To może trzeba by to ugryźć inaczej? Zabawmy się w gotowanie! I to zdrowe gotowanie. Twoja pociecha zmieni się Szefa Zdrowej Kuchni. Nie możliwe? Ja nazywam się Magdalena Muzyk i prowadzę po sąsiedzku w Katowicach na Ligocie Klub Kulinarny. Pokaże Twojemu Skarbowi kuchnię od kuchni, by lepiej zrozumiał z czym to się je. A co dokładnie robimy? Już mówię.


półkolonie dla dzieci Katowice Ligota

Bawimy się w gotowanie!

Nikt nie lubi wykonywać rozkazów, a zwłaszcza dzieci. Nie ma możliwości zmusić maluszka do zdrowego jedzenia. Zgodzisz się ze mną. Dziecko polubi nowe smaki jeżeli je pozna i zrozumie dlatego to takie ważne. Na warsztatach kulinarnych przyrządzamy wspólnie kreatywne posiłki i ogólnodostępnych, najlepszych składników.

nauka gotowania dla dzieci Katowice Ligota

Warsztaty Kulinarne to seria zajęć, podczas których dzieci poznają zdrowe przepisy na: śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje.

Wspólnie wybieramy najlepszy przepis i bierzemy się do roboty. Kroimy, siekamy, mieszamy, gotujemy, a co najważniejsze smakujemy. Podjadamy kolorowe warzywa i krzywimy się na cytrynę. Zmieniamy nawyki żywieniowe raz na dobre!

bawimy się w gotowanie Katowice ligota

Jemy zdrowo 5 razy dziennie

Kilka posiłków dziennie to podstawa zdrowego żywienia. Niestety nie wystarczy zjeść 5 razy pizzy lub burgera, by powiedzieć, że jemy zdrowo. Potrawy powinny być zróżnicowane, składać się z warzyw owoców. Podczas warsztatów pokazujemy dzieciom smaczne i szybkie przepisy na każdy z 5 posiłków. Omawiamy wszystkie składniki oraz ich wartości dla zdrowia. Dzieci w ten sposób chętnie próbują i łączą nowe smaki odkrywając w nich coś nowego!

warsztaty Kulinarne Katowice Ligota

Czym są produkty wysoko przetworzone

Nie każde dziecko wie, że kupując w sklepach gotowe potrawy wyrządza sobie wielką krzywdę. Zrozumienie tego jak działamy włącza czerwoną lampkę za każdym razem kiedy staniemy przed tym wyborem. Wziąć coś gotowego czy zjeść owoca. Tego właśnie uczymy na warsztatach. Obserwuj nas na Facebooku, a stale będziesz na straży zdrowia Twojego dziecka.

klub kulinarny Katowice Ligota

Dlaczego EKO?

Na sklepowych półkach możemy coraz częściej znaleźć produkty oznaczone jako EKO. Czym różnią się od innych i dlaczego warto je kupować? Wszystkie potrawy jakie wspólnie pryrządzimy w Klubie są na bazie takich właśnie składników. Opowiemy sobie gdzie rosną i skąd się biorą. Jak wspaniałe są plony przyrody i jak to dobrze, że możemy się nimi cieszyć,a nadgryzione jabłko to najlepsze drugie śniadanie w nie komputer!


zajęcia kulinarne dla dzieci Katowice Ligota

Zadbaj o zdrowy rozwój swojego dziecka

Wypowiedź otwartą wojnę słodyczom i fastfood'om. W klubie Kulinarnym w Katowicach na Ligocie właśnie teraz organizujemy wakacyjne warsztaty. Jeżeli więc szukasz możliwości na wartościowe spędzenie czasu w mieście i zależy Ci na zmianie nawyków żywieniowych Twojego dziecka to świetnie trafiłeś. Kliknij tutaj i poznaj szczegóły naszej zabawy w zdrowe gotowanie. Obiecuję, że marchewka z groszkiem nabierze od teraz nowego znaczenia. Nie wierzysz? Sprawdź sama :) Skontaktuj się już teraz i zapytaj o wolne terminy.

Skontaktuj się z nami już teraz w wygodny dla Ciebie sposób.

Zadzwoń już teraz: 
Tel.: 884821288
lub napisz przez:  
Messenger  
klubkulinarnyligota@gmail.com

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem