Autor: Visit Bydgoszcz

Opublikowane: prawie 8 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo kujawsko-pomorskie

Miasto: Bydgoszcz

Bydgoszcz przecina 18 południk długości geograficznej wschodniej. Południk przechodzi niemal przez środek Starego Rynku, a łączy Bydgoszcz z takimi miastami jak Sztokholm czy Kapsztad.

Geocaching na 18 południku

Bydgoskie Centrum Informacji wraz z serwisem wirtualneszlaki.pl przygotowało skrzynkę geocache, do której prowadzi zagadka związana z 18 południkiem. Geocaching to współczesne połączenie podchodów z poszukiwaniem skarbów. Miliony ludzi na cały świecie wciągnęły się już w tę zabawę, która z jednej strony pozwala poczuć zew przygody i dreszczyk emocji, a z drugiej poznać nowe miejsca i ich historię. Poszukiwacze logują się na stronie opencaching.pl, gdzie znajdują się informacje o skarbach ukrytych w terenie. Ich opisy zawierają współrzędne GPS, zdjęcia czy zadania, których wykonanie pozwala odnaleźć skrzynki. Sam skarb to najczęściej szczelny pojemnik, który zawiera książeczkę wpisów oraz drobne przedmioty, które można wymienić na zasadzie 1 do 1. Odnalezienie skrzynki odnotowuje się na stronie www, za co zdobywa się kolejne punkty.
Żeby dobrać się do skarbu przygotowanego przez BCI i wirtualneszlaki.pl, trzeba rozwiązać dwa zadania w okolicy Wyspy Młyńskiej i Starego Rynku. Pozwolą one poznać szyfr do kłódki, na którą zamknięty jest skarb.

Przygodę zaczynamy TU lub TUTAJ

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem