Autor: Visit Bydgoszcz

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo kujawsko-pomorskie

Miasto: Bydgoszcz

Od strony wody Bydgoszcz wygląd zupełnie inaczej, a dodatkową atrakcją jest możliwość poznania zasad funkcjonowania urządzeń hydrotechnicznych podczas śluzowania statku.

Bydgoski Tramwaj Wodny stał się jedną z ulubionych i najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Możliwość podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy – z wody – przyciąga z roku na rok coraz więcej Bydgoszczan, a także turystów z najdalszych miast Polski, a nawet spoza kraju.


Tramwaj Wodny, Bydgoszcz, atrakcje, fot. Tymon Markowski

Tramwaj Wodny w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski

Okres żeglugowy trwa zazwyczaj od maja do początku wrzenia. Na uwagę zasługują jednostki pływające, które obsługują trasy tramwaju wodnego. Linie „Słoneczna” i "Staromiejska" obsługiwane są statkami o napędzie solarnym, zaś linia „Wschodnia” obsługiwana jest zabytkowym statkiem m/s Bydgoszcz. Przystanek początkowy dla wszystkich tras umiejscowiony jest na Rybim Rynku. Bilety na rejsy sprzedawane są na pokładzie statków przez umundurowana załogę. Opłata za przejazd na wybranym kierunku trasy obowiązuje do ostatniego przystanku określonego w rozkładzie jazdy zgodnie z obowiązującym cennikiem. Aktualny rozkład rejsów oraz rezerwacje sprawdzić możesz na stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl, w zakładce „Bydgoski Tramwaj Wodny”.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem