Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

Atrakcje dla dzieci Doliny Trzech Stawów

Dolina Trzech Stawów to niesamowite miejsce, oaza przyrody w centrum wielkiej aglomeracji. Oprócz dzikiej przyrody jest to także kompleks rekreacyjno-sportowy położony w sąsiedztwie stawów Łąka, Oczko i Kajakowego. Dolina znajduje się w Katowicach, w dzielnicy osiedle Ignacego Paderewskiego−Muchowiec.

Całość zajmuje obszar aż 86 ha, w tym 9 ha powierzchni wodnej. Będąc w Dolinie Trzech Stawów, aż trudno uwierzyć, że jest się w centrum tak dużego miasta jakim są Katowice. Przyroda parku jest bardzo zróżnicowana. Wystepują tu lasy mieszane z takimi drzewami jak dęby, brzozy czy sosny. Na terenie doliny znajdziemy wiele przestrzeni do rodzinnej aktywności i rozmaitych atrakcji nie tylko dla dzieci. Warto wyróżnić tutaj następujące miejsca.

 

Tor rolkowy Muchowiec

Jest to trasa o specjalnie przygotowanej nawierzchni dla rolkarzy biegnąca wzdłuż stawów. Długość ścieżki to ok 3,5 km Podążając tą trasą pokonamy kilka wzniesień, górek, dołków i zakrętów. Trasa jest szeroka i nawet przy dużym ruchu znajdziemy tu miejsce dla siebie. Tuż przy torze biegnie także ścieżka spacerowa odgrodzona od toru rolkowego pasem zieleni. Dookoła jest mnóstwo roślinności: drzewa, krzewy i kwiaty. Wszystko to bardzo korzystnie wpływa na rekreację w tym miejscu. Tor można pokonać także rowerem, polecamy go również biegaczom. Ścieżka jest oświetlona więc nawet po zmroku można korzystać z tej świetnie przygotowanej infrastruktury.

Plac zabaw przy Oczku

Plac zabaw przy Oczku to doskonałe miejsce rodzinnej rekreacji w Dolinie Trzech Stawów. Dzieci znajdą tu min. rozbudowane domki ze zjeżdżalniami, instalacje do wspinaczki, bujane koniki, huśtawki, piaskownice i karuzelę. Duża różnorodność atrakcji sprawia, że młodsze i starsze dzieci znajdą tu coś dla siebie. Dookoła ustawiono wiele ławek , na których można miło spędzić czas obserwując bawiące się dzieci lub czytając książkę. Wszystkie atrakcje usytuowano na piasku lub drobno żwirkowym podłożu.Cały obiekt dla bezpieczeństwa został ogrodzony.

plac zabaw dolina trzech stawów katowice

 

Plac zabaw ul. Trzech Stawów 10

Plac zabaw zachęca dzieci rozmaitymi atrakcjami. Znajdziemy tu domki ze zjeżdżalniami, instalacje do wspinaczki, huśtawki, bujane koniki, małą karuzelę. Duża różnorodność wyposażenie sprawia, że mniejsze i większe dzieci nie będą się tu nudzić. Wyposażenie placu zabaw wykonano głównie z drewna i usytuowano na drobno żwirkowym podłożu. Dookoła usytuowano kilka ławek, na których można miło spędzić czas obserwując bawiące się dzieci. Cały plac zabaw dla bezpieczeństwa został ogrodzony.

Street workout przy Oczku

Siłownia zewnętrzna składa się z kilku urządzeń do ćwiczeń. Dzięki nim, każdy może zadbać o swoją kondycję i poprawić formę. Obiekt dla bezpieczeństwa został ogrodzony. Okolica jest spokojna, zielona i cicha, co znacznie umila trening.

 

siłownia zewnętrzna katowice

Ścieżka zdrowia przy ul. Trzech Stawów 10

Jest to kilka przyrządów do ćwiczeń, sprawdzających sprawność i równowagę. Elementy usytuowano wzdłuż owalnej ścieżki. Wyposażenie przystosowano tak, aby ścieżkę mogły pokonać zarówno dzieci jak i dorośli.To jedno z niewielu takich miejsc w okolicy, ale i Dolina Trzech Stawów jest zupełnie niepowtarzalna. 

Siłownia zewnętrzna przy torze Muchowiec

Siłownia ma służyć przede wszystkim rolkarzom, biegaczom, rowerzystom i wszystkim innym sportowcom korzystającym z toru rolkowego. Znajdziemy tu kilka urządzeń do ćwiczeń dzięki, którym można zadbać o kondycję i utrzymać dobrą formę. Urządzenia nie posiadają regulacji obciążenia, wszystkie ćwiczenia są tu wykonywane poprzez podnoszenie własnego ciała. Wyposażenie siłowni wykonano ze stali i usytuowano na trawiastym podłożu. Siłownia to doskonałe miejsce na rozgrzewkę lub dłuższy trening.

 

Wszystkie z wyżej wymienionych obiektów bardziej szczegółowo można podejrzeć tutaj -> Atrakcje dla dzieci Doliny Trzech Stawów Szczegółowe lokalizacje opisy i zdjęcia każdego z obiektów. Sprawdź je koniecznie, a jeżeli chciałbyś odkryć więcej atrakcji dla dzieci z całego Śląska to poniżej sprawdź "Zobacz również" i dowiedź się, gdzie warto wybrać się z dziećmi, by nigdy się nie nudzić.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem