Autor: magdalena.drewnicka@karpacz.eu

Opublikowane: około 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo dolnośląskie

Miasto: Karpacz

Wystawa obejmuje ponad 200 unikalnych modeli zbudowanych z ok. 500 000 klocków. Każdy z nich jest unikalnym projektem twórców wystawy. Cześć makiet jest ruchoma i wyzwala interakcje z odbiorcą. Otacza je gra świateł, muzyki i ruch. Można tu zobaczyć m.in.  Wielki model fabryki z linią produkcyjną, Gwiezdne Wrota, Rollercoaster, Wyspę Piratów czy wielkiego Świętego Mikołaja. Pośród innych są także modele nawiązujące do Karpacza i regionu m.in. Kościółek Wang, wyciąg narciarski Winterpol i Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce. Nowych modeli wciąż przybywa.


Dużym powodzeniem cieszy się Unikatowa Mini Figurka Turysty z Karpacza zaprojektowana i wydana przez organizatorów wystawy. Odwiedzający zobaczyć mogą również wiele innych modeli kolekcjonerskich, serii Technic, Star Wars, City, Atlantis.

W maju 2015 r. twórcy wystawy zorganizowali pierwsze rodzinne budowanie z Lego w Karpaczu. Przy wspólnej zabawie powstała prawie 2-metrowa postać Ducha Gór zbudowana z około 100 tys. Klocków Lego. Obecnie Duch Gór jest jednym z elementów wystawy.

INTERAKTYWNA WYSTAWA KLOCKOW LEGO
ul. Konstytucji 3 Maja 24
Tel.: 600 030 134
E-mail: kontakt@klocki.karpacz.pl
www.klocki.karpacz.pl

Godziny otwarcia: codzienne od godz. 10:00 do 18:00 (w czasie wakacji do 20:00)
Ceny biletu: normalny - 12 zł, ulgowy - 8 zł.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem