Autor: magdalena.drewnicka@karpacz.eu

Opublikowane: około 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo dolnośląskie

Miasto: Karpacz

Łomnica to jedna z najbardziej dzikich i niebezpiecznych rzek Karkonoszy. Jest bardzo kapryśna i zdradliwa, o czym wielokrotnie przekonywali się dawni mieszkańcy Karpacza. Ponad 100 lat temu rzeka została uregulowana i wybudowano na niej kamienną zaporę. Dziś Karpaczowi nie zagraża już niebezpieczeństwo, a powstały zbiornik i wodospad są jednymi z najchętniej odwiedzanych miejsc, szczególnie wolne dni. Wybierając się tutaj warto mieć ze sobą choć kromkę chleba, bo głodnych kaczek nad zbiornikiem nigdy nie brakuje. Spacer mostem zapewnia niesamowite widoki. Z jednej strony  zobaczycie zbiornik z drugiej duży wodospad.

To będzie także świetna okazja na zrobienie sobie rodzinnej fotki. Okolica jest zielona, cicha i spokojna. Warto zarezerwować sobie więcej czasu, by przejść się alejkami i odkrywać kolejne niesamowite zakątki tego miejsca. Będzie to świetna okazja do kontaktu z naturą i możliwość do podziwiania przyrody.

zapora na łomnicy w karpaczu

Jeżeli jesteście gotowi na więcej to poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy kolejne ciekawe miejsca w Karpaczu, które warto odwiedzić z dziećmi. Odkryjcie je wszystkie, a być może jedno z tych miejsc zainspiruje Was do zorganizowania ciekawej wycieczki w rodzinnym gronie. Życzymy miłego dnia!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem