Autor: Promocja Świnoujście

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo zachodniopomorskie

Miasto: Świnoujście

Świnoujście - latarnia morska

Jeżeli chcecie przeżyć niesamowitą przygodę i spojrzeć na Świnoujście z góry to koniecznie musicie wybrać się z dziećmi na sam szczyt latarni morskiej znajdującej się przy porcie handlowym. Tam po pokonaniu 308 stopni czeka na Was taras widokowy położony aż 65 metrów nad ziemią! Każdy, kto pokona tą trasę może otrzymać stosowny certyfikat (za opłatą 4 zł). Warto się tu wybrać bo jest to największa latania nad polskim Bałtykiem i jedna z największych na świecie.


Panorama z tarasu widokowego, z jednej strony na morze z drugiej na port i miasto zapiera dech w piersiach i z pewnością pozostanie na długo w pamięci, nie tylko dzieci. Kto nie chciałby mieć zdjęcia z zacierającą się granicą morza i nieba w tle? Nie jest to jednak jedyna atrakcja dla dzieci jaką tu przygotowano. W budynku u stóp latarni znajduje się muzeum z bardzo ciekawą ekspozycją.  

latarnia morska w porcie w Świnoujściu

Muzeum Latarnictwa i Ratownictwa Morskiego w Świnoujściu

Odwiedzając muzeum możemy poznać historię znaków nawigacyjnych oraz techniki nawigacyjnej i ratownictwa. W muzeum można obejrzeć między innymi żarówkę o mocy 4200 W, czy strój nurka o wadze 70 kg, a to jedynie część atrakcji, jakie tu przygotowano.

Muzeum Latarnictwa i Ratownictwa Morskiego w Świnoujściu

Więcej informacji znajdziecie na stronie miasta Świnoujście, zapraszamy tutaj -> Latarnia morska w Świnoujściu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem