Autor: Promocja Świnoujście

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo zachodniopomorskie

Miasto: Świnoujście

Plaża w Świnoujściu 

Podczas pobytu z dziećmi nad morzem jednym z najważniejszych miejsc jest z pewnością plaża. Jeżeli jest czysta, szeroka i bezpieczna to mamy przepis na udane wakacje. A jaka jest plaża w Świnoujściu? Dokładnie taka! Spełnia wszystkie wymagania - jest jedną z najszerszych i najczystszych plaż na polskim wybrzeżu, a płytka linia brzegowa oraz długi odcinek strzeżonego kąpieliska zapewniają komfort wypoczynku. W centralnym punkcie plaży znajduje się nowoczesna baza ratowników, którzy czuwają nad bezpieczeństwem odpoczywających i kąpiących się plażowiczów.

 

 

Liczne atrakcje dla dzieci na plaży w Świnoujściu. Budowle z piasku, kąpiele w morzu, piękny krajobraz i znalezione muszelki to tylko niektóre z wspomnień, jakie dzieci przywożą z pobytu w Świnoujściu. Oprócz tych oczywistych mamy tu także dostępne całe mnóstwo innych atrakcji dla dzieci i rodziców. Na plaży skorzystać można z licznych wypożyczalni sprzętu: leżaków, koszy, łódek i kajaków.

atrakcje dla dzieci na plaży w Świnoujściu

Znajdziemy tu także plac zabaw, dmuchane poduszki do skakania, zjeżdżalnie oraz wyznaczone miejsca do uprawiania gier zespołowych takich jak siatkówka plażowa, piłka nożna, badminton. Są one chętnie wykorzystywane przez całe rodziny.

 

Muszelki i bursztyny w Świnoujściu

Spacerując brzegiem warto przystanąć i przyjrzeć się muszlom wyrzuconym przez morze. Muszle zbierane na plaży to bogactwo barw, wzorów, kształtów i gatunków, znakomicie nadają się do utworzenia domowych kolekcji. Po sztormowej pogodzie warto wybrać się na plażę na poszukiwanie złota Bałtyku, czyli bursztynu. Muszelki i bursztyn będą wspaniałą pamiątką z wakacji nad morzem.

 

Latawce na plaży w Świnoujściu

 

Gdy powieje morska bryza warto zaopatrzyć się w kolorowy latawiec - zawody w puszczaniu latawców to doskonała zabawa dla całej rodziny.

Dzięki temu, że Świnoujście jest miastem portowym, na morskim horyzoncie zawsze jest duży ruch. Leżąc na gorącym pasku możemy obserwować różnego rodzaju jednostki pływające - statki handlowe, promy pasażerskie pływające do Skandynawii, jachty wpływające i wypływające z portu, holowniki i pilotówki towarzyszące dużym jednostkom.

Jeżeli szukacie więc sprawdzonego miejsca na odpoczynek z dziećmi i chcecie się dobrze bawić, to z całą pewnością polecamy wam Świnoujście i tutejsze szerokie, piaszczyste plaże. Znajdziecie tu moc atrakcji i moc zabawy, a czas spędzony nad morzem będzie jeszcze długo wspominany.

 

To do zobaczenia na plaży w Świnoujściu!

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie miasta Świnoujście, zapraszamy tutaj -> Plaża w Świnoujściu

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem