Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Sosnowiec

Mini Zoo w parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu

W centralnej części parku Jacka Kuronia w Sosnowcu, który położony jest w dzielnicy Kazimierz Górniczy znajduje się niesamowita atrakcja dla dzieci. Jest to Mini Zoo, położone wśród parkowej zieleni.

Spacerując alejkami możemy obserwować zwierzęta przechadzające się jakby naturalnie w przestronnych zagrodach. Dzięki takiej formie mamy wrażenie jak byśmy byli w lesie wraz z nimi. Warto obejść całe zoo, by spotkać takie gatunki jak: daniele, strusie, osły lamy, kozy, koguty czy pawie. Dla wielu mniejszych dzieci może to być doskonała okazja, by zobaczyć te wszystkie zwierzęta z bliska. Poznać je lepiej i obserwować ich zachowania. Wielką frajdą dla dzieci będzie przy odrobinie szczęścia możliwość zrobienia sobie zdjęcia z bliska z niektórymi zwierzakami. Cześć z nich jest już oswojona z ludźmi i daje się nawet nakarmić i pogłaskać.

Mino zoo, nie jest jedyną atrakcją dla dzieci parku im. Jacka Kuronia. Oprócz zwierząt znajdziemy tu także ogród jordanowski z niesamowitym place zabaw. Jest to doskonała propozycja na bardziej aktywne spędzenie czasu. Dzieci mogą wyszaleć się tu do woli.

 

mini zoo w sosnowcu

 

Cały park kryje w sobie wiele pięknych zakątków  warto wybrać się tu na rodzinny spacer, wycieczkę rowerową lub pojeździć tu na rolkach. Każdy sposób będzie dobry na to, by móc odkryć wszystkie ciekawe miejsca. W parku znajdują się także trzy zbiorniki wodne. Ścieżki prowadzą głównie po ich nabrzeżu, zapewnia to na prawdę piękne widoki. Poczujemy się tutaj otoczeni naturą i przyrodą, posłuchamy śpiewu ptaków. Wszędzie rozlokowano wiele ławek i altanek, możemy tu usiąść i cieszyć się ciszą i spokojem. 

Park w Kazimierzu Górniczym jest jednym z tych miejsc, które chce się odwiedzać wiele razy. Jedna wizyta tutaj to za mało, by moc nacieszyć się wszystkimi atrakcjami. 

Jeżeli chcecie odkryć więcej takich miejsc w Sosnowcu, sprawdzić, gdzie się znajdują i dowiedzieć się co polecają inni rodzice, to koniecznie sprawdźcie poniżej "zobacz również" tam czekają kolejne niesamowite propozycje na spędzenie wolnego czasu z dziećmi.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem