Autor: Promocja Świnoujście

Opublikowane: około 7 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo zachodniopomorskie

Miasto: Świnoujście

Na mapie najciekawszych miejsc dla dzieci w Świnoujściu nie mogło zabraknąć także Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Co tu znajdziemy i dlaczego warto się tu wybrać?

Muzeum Rybołówstwa Morskiego Świnoujście

Otóż muzeum to niesamowite miejsce z unikatowymi na skalę europejską okazami i eksponatami. Najbardziej niecodziennym z nich jest najstarsza w Polsce (a podobno nawet w Europie) pirania, która żyje w muzealnym akwarium od 18 lat, a jej wiek jest szacowany na 20 lat.


Kolejnym cennym okazem jest ryba konger. Drapieżnik ten żyje w Morzu Północnym, został jednak złowiony przez miejscowych rybaków na zalewie Szczecińskim. Ryba o długości 1,7 metra przestraszyła ich na tyle, że pomyśleli początkowo, iż złapali potwora morskiego. Wyłowiony okaz został spreparowany i można go podziwiać do dziś.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu

To jednak nie wszystko! Spotkamy się tutaj ze słynną rybką Nemo, zobaczymy okazy fauny i flory z mórz i oceanów całego świata. Wartymi wspomnienia eksponatami jest sprzęt nawigacyjny, modele statków i wiele innych akcesoriów rybackich. Takie okazy, eksponaty i atrakcje dla dzieci sprawiają, że muzeum przyciąga najmłodszych i nie pozwala im się ani na chwilę nudzić.

Będąc więc w Świnoujściu z dziećmi koniecznie należy odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego, by przeżyć niesamowitą przygodę, która jeszcze długo będzie wspominana.

Więcej informacji znajdziecie na stronie miasta Świnoujście, zapraszamy tutaj -> Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem