Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Kategorie: Atrakcje turystyczne

Kraj: Polska

Województwo: Województwo małopolskie

Miasto: Kraków

Jeżeli szukasz fajnego miejsca, by miło spędzić czas w zielonej okolicy to park przy Tauron Arenie w Krakowie może być doskonałą propozycją. Duża różnorodność krajobrazu i moc atrakcji sprawiają, że nikt nie będzie się tu nudził. Znajdziesz tutaj otwarte przestrzenie z przystrzyżoną trawą na polanach i gęsto zalesiony park. Alejki z urokliwie usytuowanymi ławeczkami i odrobinę dzikiej przyrody. Dla dzieci przygotowano tu moc atrakcji. Podążając alejkami odkryjesz place zabaw i obiekty sportowe. Park zwany jest też czasem parkiem AWF-u.W chwili obecnej park Lotników Polskich zajmuje powierzchnię ok. 60 ha. Na jego terenie znajdują się m.in. alejki spacerowe i ścieżki rowerowe. Usytuowano tu 2 pomniki: Chwała Lotnikom” i „Ku czci lotników polskich poległych w latach 1939-1945” To właśnie tu znajduje się Kraków Arena - hala widowiskowo-sportowa oraz Ogród Doświadczeń. W pobliżu parku, na terenie dawnego lotniska, znajduje się Muzeum Lotnictwa Polskiego działające od 1963 roku. Chcąc zwiedzić cały park musimy wziąć pod uwagę, że będzie to długi spacer, ale możemy wykorzystać wszelkie środki transportu takie jak: rower, rolki, hulajnoga, czy nawet deskorolka żeby odkryć szybciej wszystkie ciekawe i warte zobaczenia miejsca. 

park lotników Polskich w Krakowie


Główną atrakcją dla dzieci w parku jest smoczy skwer czyli niesamowity plac zabaw! Trudno go opisać w kilku słowach! Jeżeli postanowicie się tu wybrać to zrobi on na Was z pewnością niesamowite wrażenie. Wszystko jest tu zupełnie niepowtarzalne i nawiązuje bezpośrednio do charakteru miasta. Więcej o tym obiekcie możesz zobaczyć tutaj.

Oprócz tego miejsca czeka tu jeszcze jeden obiekt rodzinnej rekreacji. Jest to drewniany plac zabaw połączony z nowoczesnym boiskiem wielofunkcyjnym do gry w piłkę nożną i koszykówkę. Dla fanów sportów przygotowano bardzo ciekawy street workout. taka różnorodność krajobrazu, wyposażenia i infrastruktury sprawia, że w parku każdy znajdzie coś dla siebie. Nie można się więc dziwić, że zawsze jest tu sporo turystów i mieszkańców. 

smoczy skwer w parku lotników Polskich

Jeżeli planujesz wycieczkę z dziećmi do Krakowa to park Lotników Polskich powinien znaleźć się na mapie Twojej podróży. Jest to nieco inna strona miasta którą także warto poznać, zwłaszcza z maluchami. W ten sposób podarujesz im nie tylko możliwość zobaczenia smoka na wawelu ale i beztroską zabawę na placu zabaw ze smokiem. Sądzimy, że taki komplet wspomnień będzie bardzo fajna pamiątką.

Jeżeli chcesz odkryć więcej takich ciekawych miejsc dla dzieci w Krakowie to poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy kolejne miejsca rodzinnej rekreacji, które polecają inni rodzice. Odkryj je koniecznie, a być może któreś z nich zainspiruje Cie do zorganizowania ciekawego wypadu. Życzymy udanej zabawy! 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem