Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Kategorie: Obiekty sportowe

Kraj: Polska

Województwo: Województwo małopolskie

Miasto: Kraków

Jeżeli szukasz ucieczki od miejskiego zgiełku i chcesz poznać mniej znane miejsca Krakowa, to park Tysiąclecia może być dla Ciebie ciekawą propozycją. Warto wybrać się tu na dłuższy spacer i odkryć wszystkie jego zakątki, tym bardziej, że park jest bardzo zróżnicowany. Podążając alejkami dotrzesz do wielu ciekawych miejsc i kilka razy zmieni się krajobraz. 


Park Tysiąclecia w Krakowie warto odkryć także z dziećmi, gdyż dla nich też przygotowano tu kilka atrakcji. Główną jest oczywiście plac zabaw z nowoczesnym wyposażeniem. Najmłodszych zachęca tu głównie rozbudowany domek ze zjeżdżalnią i instalacja w formie statku. Dzieci znajdą tu także huśtawki, bujane koniki i piaskownicę. Spacerując po parku odkryjecie kilka zielonych skwerów, gdzie możemy usiąść i nacieszyć się otaczającą nas przyrodą. W tych miejscach przygotowano stoły do gry w ping ponga oraz gier planszowych. Wspomnieć należy także o amfiteatrze, który znajduje się w centrum parku. Okolicznościowo organizowane są tutaj imprezy plenerowe.

park tysiąclecia w Krakowie

Park w lecie kipi zielenią, miło usiąść na jednej z ławek i spędzić tu chwilę i nacieszyć oczy. Duża różnorodność atrakcji i ciekawa okolica sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Park Tysiąclecia będzie więc doskonałym miejscem na spacer, jogging i przystanek podczas dłuższej wycieczki rowerowej.

Kraków park tysiąclecia dla dzieci

Jeżeli chcesz odkryć więcej ciekawych miejsc w Krakowie i poznać to miasto z nieco innej strony, to poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne propozycje spędzenia wolnego czasu. Odkryj je koniecznie i baw się świetnie w rodzinnym gronie. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem