Autor: Promocja Świnoujście

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo zachodniopomorskie

Miasto: Świnoujście

Park Zdrojowy w Świnoujściu szczyci się bogatą historią. Jego powstanie datuje się na koniec XVIII wieku, to własnie wtedy urządzono cały teren, a do 1806 roku powiększono go, powielając geometryczną zasadę rozplanowania alejek i kolistych placów.

Decyzja o utworzeniu w Świnoujściu kąpieliska przyczyniła się do rozpoczęcia nowego etapu w kształtowaniu parku. w 1824 ustawiono dwa mola i otwarto pierwszy sezon! Następnie w latach 1825/26 w pobliżu nabrzeża portowego wzniesiono Dom Zdrojowy.

W 1826 roku do Świnoujścia przyjechał królewski ogrodnik Peter Joseph Lenne, który rozbudował park z uwzględnieniem zastanego już sposobu zagospodarowania przestrzennego. To właśnie jemu zawdzięczamy także sprowadzenie do Parku Zdrojowego wielu egzotycznych roślin.

Decyzje o ostatniej rewitalizacji parku zapadły w 2000 roku. Podczas prac przeprowadzono renowację zabytkowego Parku Zdrojowego, w ramach której gruntownie przebudowano ścieżki, place zabaw dla dzieci i alejki parkowe wraz z obiektami małej architektury.

park zdrojowy w Świnoujściu

Liczne alejki, zapraszają do wejścia w głąb parku, a nowe fontanny, nie tylko w upalne dni, ściągają spacerowiczów chętnie wypoczywających w ich pobliżu. Mają oni do dyspozycji aż 190 stylowych ławek. Można tu usiąść i miło spędzić czas pod koronami drzew. 

fontanna w parku zdrojowym w Świnoujściu

Po szerokich ścieżkach można jeździć na rowerach, powstała tu także alejka bitumiczna z myślą o osobach jeżdżących na rolkach.

Place zabaw w parku Zdrojowym w Świnoujściu

Na terenie parku znajdziemy dwa duże i nowoczesne place zabaw dla dzieci. Jeden z nich usytuowany jest przy ul. Mieszka I. Do zabawy zaprasza tu uśmiechnięta papuga będąca zjeżdżalnią! Znajdziemy tu także huśtawki dla młodszych dzieci i karuzelę. Dla nieco starszych główną atrakcją będzie wisząca ścieżka z elementy parku linowego. Całe wyposażenie wykonano głównie z drewna i usytuowano na żółtym piasku. Ciekawostką dla całej rodziny są tablice z opisami flory parku, z których dowiemy się więcej o otaczającej nas przyrodzie.

plac zabaw w Świnoujściu w parku Zdrojowym przy ul. Mieszka I

Drugi plac zabaw przy ul. Bolesława Krzywoustego to także doskonała propozycja na spędzenie niezapomnianego rodzinnego popołudnia. Wśród drzew odkryjemy drewniany domek ze zjeżdżalnią, instalacje do wspinaczki, huśtawki i linową tyrolkę. Będąc z dziećmi w Świnoujściu koniecznie należy się tu wybrać i sprawić dzieciom wiele radości.

Teren Sportowy w parku Zdrojowym w Świnoujściu

W parku coś dla siebie znajda także osoby lubiące aktywne formy spędzania wolnego czasu. Przy ul. Kapitańskiej zlokalizowane kompleks rekreacyjny. W jego skład wchodzi zestaw boisk sportowych oraz siłownia zewnętrzna. W parku, wśród drzew możemy rozegrać emocjonujące mecze w piłkę nożną lub koszykówkę z przyjaciółmi, albo po prostu pograć z dziećmi w piłkę. Tuż obok boisk znajduje się kilka podwójnych urządzeń do ćwiczeń. Dzięki nim możemy w tak pięknej okolicy poprawić swoją sprawność i zadbać o kondycję.

siłownia zewnętrzna w parku zdrojowym w Świnoujściu

Doskonale przygotowana infrastruktura, cicha, zielona i spokojna okolica to powody, dla których z pewnością warto odwiedzić park z dziećmi. Jest jednak jeszcze coś, co trudno ubrać w słowa - klimat jaki tu poczujemy! Po przekroczeniu bram parku znajdziemy się w bardziej przyjaznym świecie. Sprawdźcie to sami i do zobaczenia w parku zdrojowym w Świnoujściu!

Więcej informacji o parku znajdziecie na stronie miasta Świnoujście, zapraszamy tutaj -> Park Zdrojowy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem