Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 8 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo śląskie

Miasto: Katowice

Odkrywając Park Kościuszki w Katowicach, natrafimy na dwa nowoczesne place zabaw. Oto jeden z nich.

Obiekt jest położony w cudownej okolicy, wszystko dookoła jest wprost zalane zielenią. Sam plac usytuowany jest w małym zagłębieniu terenu co dodatkowo osłania go od miejskiego zgiełku. Duży obiekt rekreacyjny zachęca dzieci rozmaitymi atrakcjami. Znajdziemy tu zjeżdżalnię, instalacje do wspinaczki, huśtawkami, bujane koniki, piaskownice i wiele innych. Wszystko to rozmieszczono na dużej powierzchni wśród zieleni.

Nowsza część placu zabaw znajduje się w niecce, ogrodzenie stanowi tu skarpa Podłożem jest piasek. Starsza część usytuowana jest nieopodal na polanie. Taka różnorodność sprawia, że młodsze i starsze dzieci znajdą tu coś dla siebie. Wszystkie atrakcje usytuowano na piaszczystym lub trawiastym podłożu, dookoła ustawiono wiele ławek, z których można miło spędzić czas, poczytać książkę, złapać promienie słoneczne i obserwować bawiące się dzieci.

 

Okolica jest zielona, spokojna i cicha, to doskonałe miejsce rodzinnej rekreacji. Będąc tutaj warto wybrać się także na spacer po parku by odkryć wszystkie jego zakątki. Po drugiej stronie znajdziemy jeszcze jeden duży plac zabaw oraz siłownię pod gołym niebem.

Kompleks jest jednym z wielu nowoczesnych obiektów dla dzieci w Katowicach. Jeżeli chcesz odkryć więcej takich miejsc w tej okolicy zobacz już teraz poniżej „Zobacz również” i odkryj najlepsze miejsca rodzinnej rekreacji.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem