Autor: media@um.lomza.pl

Opublikowane: około 7 lat temu

Kategorie: Kultura i sztuka

Kraj: Polska

Województwo: Województwo podlaskie

Miasto: Łomża

Muzeum Skansen im. Adama Chętnika w Nowogrodzie

Skansen w Nowogrodzie położony jest 14 km od Łomży na nadnarwiańskiej skarpie na wprost ujścia Pisy do Narwi. Na terenie 3,5 ha znajdują się 23 zabytkowe drewniane budynki oraz kilkadziesiąt obiektów tzw. „małej architektury” takie jak: studnie, kapliczki, bramy, itp.


Umiejscowienie skansenu wśród zieleni i nad rzeką powoduje, iż jest on idealnym miejscem do odpoczynku dla rodziców z dziećmi. Spacerując wśród wiekowych chat dzieci mogą wyobraźnią przenieść się do świata naszych przodków. Dzięki temu, iż wszystkie domy są w pełni wyposażone dzieci i młodzież mogą jeszcze dokładniej dowiedzieć się, jak żyli ich pra-pra dziadkowie.

By odwiedzić Skansen należy zakupić bilety. Nieodpłatnie można odwiedzić obiekt w poniedziałki, jednak bez wystaw we wnętrzach. Szczególnym dniem w muzeum jest Niedziela Św. Rocha (niedziela przypadająca najbliżej imienin Rocha, czyli 16 sierpnia), kiedy to za cenę biletu spacerowego (3,00 zł) można zwiedzać cały obiekt łącznie z wnętrzami chat i oddać się zabawom i konkursom przygotowanym specjalnie na festyn. By dowiedzieć się więcej o Skansenie w Nowogrodzie można odwiedzić stronę: Skansen im. Adama Chętnika w Nowogrodzie.

Godziny otwarcia (w sezonie turystycznym od 1 kwietnia do 30 października):
Poniedziałek- piątek: 9:00- 17:00
Soboty, niedziele, święta: 10:00- 17:00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem