5 najpiękniejszych plaż na Krecie do podróży z dziećmi

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 5 lat temu

Kategorie: Podróże z dziećmi

Największa grecka wyspa kusi malowniczymi plażami i błękitem oblewającego je morza. Spośród liczących ponad tysiąc kilometrów brzegów wyspy, wiele stanowią wspaniałe plaże. Zarówno kamieniste, jak i piaszczyste. To tutaj znajdziemy plażę o słynnym różowym piasku. Zachęcamy do wyboru jednej z kreteńskich plaż i wybrania się tam na wakacje.

Zanim przedstawimy najpiękniejsze plaże wyspy, kilka słów na temat warunków bytowych. Na Kretę z łatwością dostaniemy się z dziećmi samolotem. Dostępne są połączenia bezpośrednie z Warszawy, a także przesiadkowe loty przez Ateny i kilka innych lotnisk. Niestety latanie z przerwami może skutkować opóźnieniem, dlatego sugerujemy wybór „tanich linii” i lot bezpośredni. W razie poślizgu czasowego, zawsze możemy złożyć wniosek o odszkodowanie za opóźniony lot, np. z firmą AirHelp. Oferta noclegowa na wyspie jest ogromna i choć ceny są wyższe niż w Grecji kontynentalnej, to z pewnością znajdziemy coś dla siebie i naszych pociech w dobrej cenie. Podobnie jest z gastronomią, zwłaszcza w tych bardziej obleganych kurortach.


wakacje z dziecmi na krecie

Plaża Balos

Za najpiękniejszą plaże wyspy uchodzi Balos. To wizytówka Krety. Jest położona w północno-zachodnim krańcu wyspy. Wiele zdjęć reklamujących Kretę w turystycznych folderach i prospektach pochodzi właśnie stamtąd. Balos zachwyca malowniczym zderzeniem błękitnej wody i białego piasku. Można tam zrobić naprawdę piękne wakacyjne zdjęcia. To naturalna laguna, położona między skalistymi wzniesieniami. Oprócz niesamowitego uroku jej ogromną zaletą jest… trudny dojazd. Dzięki temu nigdy nie ma tu tłoku. Najłatwiej dostać się tam statkiem z Kissamos. I tak też byśmy radzili dostać się tam ze swoimi pociechami. Dojazd autem oznacza długi spacer z parkingu po skalnej, niemalże pionowej ścieżce - tylko dla plażowiczów z doskonałą kondycją. W pobliżu Balos znajduje się także wysepka Gramvousa, która również czaruje plażowymi urokami.

Elafonisi i Kedrodasos

Nadal pozostajemy w zachodniej części wyspy, ale tym razem przenosimy się na południe. Obie plaże leżą dość blisko siebie, przy czym Elafonisi jest dobrze znana i zawsze oblegana przez turystów, a Kedrodasos uchodzi za bardziej dziką.W Elafonisi błękit wody i kolor piasku zachwyca tak samo mocno, jak przy plaży Balos. Tutaj mamy jednak do czynienia z o wiele większą przestrzenią. Z kolei Kedrodasos kusi lasem jałowcowym, który rośnie niemal na samej plaży. To niezapomniana droga, a atmosfera na tamtejszym brzegu nie ma sobie równych. Jeżeli szukasz hipisowskiego luzu i braku skrępowania, poczujesz się tam jak w domu. Jest to również idealna plaża jeśli podróżujemy z małymi dziećmi.

Vai

Przenosimy się na wschodni kraniec Krety, gdzie leży plaża spopularyzowana przez… reklamę batoników Bounty. Gorący, złoty piasek jest otoczony przez palmy daktylowe, a wszystko na tle niepowtarzalnego błękitu Morza Śródziemnego. To największy gaj palmowy w Europie. Na pewno zachwyci naszych małych podróżników. Leżąc w cieniu palm można zapomnieć o codzienności. Niestety, ze względu na wyjątkowe widoki plaża jest dość mocno oblegana w sezonie. Najlepszy widok na Vai rozciąga się z pobliskich skalnych szczytów, które okalają malowniczą zatoczkę.


Preveli

Ta plaża leży w środkowej części wyspy, w pobliżu miasta Retymno, ale na południowym wybrzeżu. Tym, co decyduje o jej malowniczości, jest ujście rzeki Megapotamos do morza. Turkusowa rzeka dzieli plażę na dwie części, a jeziorka przy ujściu nadają jej niesamowitego uroku. Jeszcze bardziej atrakcyjnie prezentuje się las palmowy, który podobnie jak w Vai rośnie niemalże na plaży. Preveli oferuje wypoczynek na nieco szarawym piasku i wspaniały błękit morskiej wody.  

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem