Powrót do góry

Odpowiedni wybór zabawki dla dzieci to nie lada wyzwanie nawet, jeśli obdarowywany jest jednym z członków naszej bliskiej rodziny. Trudność wzrasta, gdy nie do końca znamy preferencje kilkulatka. W zależności od wieku, temperamentu i zainteresowań dziecka koncepcja wymarzonej zabawki może być zupełnie różna. Co wówczas zrobić, aby uwolnić się od problemu? Jedną z lepszych decyzji jest postawienie na hity ostatnich lat i szczególnie modne wśród najmłodszych gadżety. Jak je znaleźć? Zapewne dobrze zaopatrzony sklep z zabawkami będzie mógł dzięki swoim sprzedawcom posłużyć radą. Można także skorzystać z naszej listy.

1. Klocki

2. Lalki

3. Zabawki dla małego twórcy

4. Bransoletki i gumki

5. Gadżety z postaciami z bajek

Oczywiście, pod uwagę wziąć trzeba, że przeciętny kilkulatek jest już właścicielem sporej kolekcji, której czasami nie powstydziłby się niejeden sklep z zabawkami. Warto wówczas kierować się także sugestiami rodziców.


zabawki dla kilkuletnich dzieci

Klocki

Klocki są jednymi z najpopularniejszych zabawek dla dzieci, a mimo to i tak niezmiennie królują na liście najczęściej polecanych prezentów. Jeżeli zdecydujemy się na zakup zestawu z tej samej serii, co klocki będące w posiadaniu obdarowywanego, można będzie je ze sobą łączyć, uzyskując w ten sposób jeszcze więcej możliwości i pola do kreatywności. Sztandarowym produktem, który można wykorzystywać w ten właśnie sposób są klocki Lego, ale wcale nie jest to jedyna opcja. Podobną funkcjonalność mają klocki Cobi, przy których samodzielnie zbudowana remiza strażacka może zostać uzupełniona o radiowóz czy wóz strażacki, a wiejska farma o traktory dla dzieci.

Lalki

Jeśli wybór padnie na lalki i laleczki, tu również możemy korzystać z bardzo szerokiej palety możliwości. Jednymi z chętniej wybieranych są duże bobasy, które pozwalają dzieciom naśladować rodziców. Są to warianty od najprostszych po bardzo zaawansowane i interaktywne. Ciekawym wyborem, który z pewnością ucieszy niejedna dziewczynkę, jest mini lub duża lalka LOL. To prawdziwy fenomen ostatnich kilku lat. Zamknięte w kuli laleczki łączą w sobie zabawkę oraz niespodziankę. Podczas kupna zestawu nigdy nie wiadomo, co znajduje się w środku. Powoli ujawniają się akcesoria i nalepki unikatowe dla każdej lali. Znajdziemy w tych zabawkach także szereg funkcji. Niektóre laleczki płaczą, inne potrafią na przykład pić wodę.

Zabawki dla małego twórcy

Dzieci nie lubią się nudzić, a gotowe zestawy dla małych odkrywców są najlepszym sposobem, by temu zapobiec. Są to zarówno doskonałe zabawki dla dziewczynek, jak i zabawki dla chłopców. Domowa fabryka mydła, hodowla kryształków czy akcesoria do samodzielnej produkcji biżuterii wzmacniają wyobraźnię, uczą podstawowych procesów i pomagają w wykształcaniu zdolności manualnych. Starszym dzieciom prezentować można zestawy typu "mały chemik". To doskonała metoda nauki przez zabawę, wykorzystująca naturalną ciekawość najmłodszych.


Bransoletki i gumki

Wbrew pozorom nie jest to pomysł tylko na zabawki dla dziewczynki. Kilkuletnie dzieci bardzo lubią tworzyć. Właściwie każdy sklep z zabawkami ma przynajmniej kilka sposobów, by to naturalne zainteresowanie wykorzystać. Ciekawym pomysłem są zestawy, za pomocą których można stworzyć bransoletki z kolorowych gumek. To prawdziwy hit ostatnich kilku lat.

Gadżety z postaciami z bajek

Bohaterowie bajek sprawdzają się zawsze, trzeba jednak być przynajmniej trochę na bieżąco, aby wiedzieć, co jest "na czasie". Warto podpytać rodzica, a jeśli jest to niemożliwe, pozostają pewniaki: Świnka Peppa lub Masza i Niedźwiedź dla młodszych dzieci lub postacie z bajek z serii Krainy Lodu dla nieco starszych.

Opinie użytkowników (1)

Image

Weronika Kamińska

24/08/2020

A gdzie bujany konik? To dopiero jest klasyk. Ja się bawiłem bardzo długo bujanym konikiem :). Bawiłam się to dobre słowo bo nie tylko na nim można było jeździć ale bawić się w stajnie i wyprowadzać go na spacer, karmić, czesać, pleść mu warkoczyki z grzywy i ogona. To dopiero była zabawka. Faktycznie te zabawki co piszecie są spoko, bo wymagają zaangażowania wyobraźni. Nie możemy dawać wszystkiego dzieciom na tacy. Zabawki zbyt kolorowe i zbyt szczegółowo zatracają myślenie. Klocki, lalki, bransoletki spoko ale postaci z bajek nie lubię. Wspierajmy myślenie i kreatywność w naszych dzieciach!

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!