Super zestaw do nauki cyferek

Puzzle, książeczka, naklejki.

Autor: Książki Dla Dzieci karolina@wnaszejbajce.pl

Opublikowane: ponad 7 lat temu

Kategorie: Nauka przez zabawę dla dzieci


Dziś chciałam Wam pokazać jedną z ulubionych zabaw mojego 3 - letniego przedszkolaka.

Zapewne Czu-Czu dobrze znacie ze świetnych puzzli i memory, a tymczasem są również rewelacyjne książeczki kreatywne z serii "Mała akademia". Dziś przedstawiam Wam "Cyferki", które przeznaczone są dla dzieci od 3 roku życia. Jest to bardzo interesujący zestaw, w skład którego wchodzi: książeczka, naklejki, oraz zestaw puzzli - czyli wszystko to co małe rączki lubią najbardziej, a do tego zapakowane w wygodne i bajecznie kolorowe pudełko.Książeczka jest bardzo starannie wydana, na grubym, porządnym papierze i bardzo dużo się w niej dzieje. Można pisać po śladzie cyferki, dzięki czemu najmłodsi mogą trenować właściwe trzymanie kredki i zapamiętywać kształt cyfr. Można uzupełniać ilustracje naklejkami, dzięki czemu rozwija się świetnie mała motoryka, oraz zdolność logicznego myślenia. Można również łączyć punkty na dużych, wyraźnych obrazkach, co wspiera koncentrację i koordynację ruchów, a także można odliczać i kolorować kropki, co zachęca dzieci do samodzielnego liczenia. Jak więc widać pomysłów na zabawę jest dużo. Tak - na zabawę, bo dla przedszkolaków to zdecydowanie zabawa, a do tego jaka mądra. Uzupełnieniem tej 18 - stronnicowej książeczki są cudowne, duże, kartonowe puzzle. Na jednej części jest cyferka (od 1 do 10), a na drugiej obrazek przedstawiający daną liczbę w postaci ilości przedmiotów (np. 8 drzewek, 2 słoniki, 10 rybek). Łącznie jest to 20 elementów puzzli.
Polecam Wam serdecznie "Małą akademię" - świetnie sprawdzi się dla malców zaczynających przygodę z przedszkolem. Główkowanie i układanie cyferek to świetna zabawa i nauka mimo woli :) A do tego świetna cena: na czytam.pl kupicie ten zestaw w cenie 15 zł. W tej serii dostępne są tytuły: Literki 3+, Przeciwieństwa 2+, Kształty 2+, Kolory 18m+, Zwierzątka 18m+.


Po więcej ciekawych i mądrych książek dla dzieci w każdym wieku zapraszam na nasz profil na FB, w którym to znajdziecie ponad 100 rewelacyjnych książek:

https://www.facebook.com/Ksi%C4%85%C5%BCki-Dla-Dzieci-630477510468050/


Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem