Nauczyciel angielskiego. Czy wzrosło zapotrzebowanie na edukację?

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad rok temu

Kategorie: Edukacja

Zdobywasz wykształcenie i w trakcie zdajesz sobie sprawę, że chcesz studiować, aby zostać nauczycielem języka angielskiego? Przygotowujesz się do przyjęcia i chcesz dowiedzieć się wszystkiego o Wydziale Pedagogicznym? Zdecydowałeś się zmienić zawód i zostać nauczycielem, ale nie wiesz, czy ten zawód ma znaczenie? I oczywiście, jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć najlepszą pracę do nauczania angielskiego, można znaleźć otwarte oferty na Jooble. To ten artykuł jest dla ciebie. W tym artykule przeanalizujemy, czym jest zawód nauczyciela języka angielskiego i czy nauka języka angielskiego ma znaczenie w naszych czasach.Gdzie mogą pracować nauczyciele języka angielskiego?

Nauczyciele języka angielskiego mogą pracować w następujących miejscach:

  • przedszkola i szkoły;
  • szkoły techniczne, licea, uczelnie wyższe;
  • duże firmy, które muszą szkolić pracowników z określonego słownictwa;
  • ośrodki korepetycji.

Najbardziej dotkliwy niedobór kadry odczuwalny jest w szkołach. Można powiedzieć, że nauczycielom nie jest tu łatwo ze względu na duże obciążenie pracą. 

Nauczyciel języka angielskiego to prestiżowy zawód

Nauczyciel języka angielskiego to jeden z najważniejszych współczesnych zawodów. Wyjaśnia się to po prostu: znajomość języka angielskiego w XXI wieku uważana jest za prestiż. Dlatego bardzo poszukiwani są specjaliści, którzy uczą tej umiejętności. Rodzice od najmłodszych lat wysyłają swoje dzieci na kursy języków obcych, wynajmują korepetytorów.


Dlaczego praca jest prestiżowa?

  1. Nauczyciel ma wyższe wykształcenie;
  2. To jest osobą bardzo piśmienną. Nauczyciel daje przykład wszystkim swoim uczniom;
  3. Każdy nauczyciel jest uważny i dokładny;
  4. Nauczyciel rozumie pedagogikę, bo musi wiedzieć, jak bardziej poprawne przedstawić materiał tak, aby był zrozumiały i żeby wszyscy byli zainteresowani;
  5. Nauczyciel sprawia, że ​​nauka języka jest dla uczniów tak przyjemna, jak to tylko  możliwe.

Nie jest tajemnicą, że zawód nauczyciela jest jednym z najszlachetniejszych zawodów, ale też jednym z najtrudniejszych. Z jednej strony to wielka odpowiedzialność, z drugiej ciekawa i ekscytująca współpraca z dziećmi.

Nauczyciel w szkole zarabia około 2500 zł. Wynagrodzenia rządowe są niskie. Ale jeśli pracujesz dla siebie, ucząc online, to za godzinę zajęć możesz zarobić od 10 USD.

Dobry dochód, elastyczny grafik, praca zdalna – to wszystko o pracy nauczyciela języka angielskiego. Tak, nauczanie to świetna opcja dla młodych absolwentów lub profesjonalistów, którzy dobrze znają angielski i chcą zmienić karierę.

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem