Powrót do góry

Minęły listopadowe święta, czas myśleć o Bożym Narodzeniu.  W redakcji robimy to od kilku tygodni, a to za sprawą corocznej charytatywnej akcji „Paczka do paczki”.

Zachęcamy naszych czytelników, firmy, zakłady pracy do wsparcia najbiedniejszych i naprawdę potrzebujących dzieci za pośrednictwem naszej akcji. Prowadzimy ją ponad 20 lat i wiemy, do kogo powinna trafić pomoc.

A trafi do trzech ognisk wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz świetlicy terapeutycznej „Kleks” w Chodakowie. To w tych placówkach spotykają się dzieci z niebogatych, wielodzietnych lub trudnych rodzin. Na co dzień przychodzą tu po szkole, odrabiają lekcje, jedzą posiłek, spotykają życzliwych sobie ludzi. Tutaj mogą porozmawiać o swoich problemach, poradzić się, otrzymać pomoc w nauce. Tutaj też, wraz z innymi, przeżywają najpiękniejsze chwile. Należą do nich wieczory wigilijne, podczas których dzieciaki prezentują jasełka, wraz z zaproszonymi gośćmi siadają do stołu, na którym króluje ryba, pierogi, no i opłatek. Tutaj poznają świąteczne rytuały, wigilijne potrawy i sens Bożego Narodzenia.


Jednak największą radość, od ponad 20 lat, dzieciakom w każdym wieku, sprawiają prezenty. I tutaj zaczyna się nasza rola. Dlatego od tylu lat prowadzimy naszą redakcyjną akcję „Paczka do paczki”. Jest ona po to, aby żadne dziecko nie zostało pominięte przez św. Mikołaja, i po to, aby spełnić chociaż kilka dziecięcych marzeń.

Zachęcamy więc do wspólnego z nami pomagania. Wkrótce w kilku sklepach PSS „Społem” pojawią się kosze, do których można wkładać żywność z długim terminem ważności, słodycze, napoje. Po zamknięciu zbiórki trafią one do naszych podopiecznych. Swoją pomoc obiecał także znany producent słodyczy - firma Mars Polska oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie, która podczas grudniowego koncertu kolęd będzie zbierać datki na naszą akcję.

Ale to tylko część naszych darczyńców. Mamy nadzieję, że z tygodnia na tydzień będzie ich coraz więcej. Czekamy także na zgłoszenia rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebują naszej pomocy. Dla nich także chcemy przygotować paczki.

Dary można dostarczać do 7 grudnia do redakcji „Ziemi Sochaczewskiej” mieszczącej się w Sochaczewie kramnicach, ul. 1 Maja 21, pok. 312.

Wpłaty przyjmujemy na konto: 90 1240 1822 1111 0000 0719 8427,  koniecznie z dopiskiem „Paczka do paczki”.

Jolanta Sosnowska

Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!