Powrót do góry

W połowie maja na osiedlu Polna, na pustej działce między garażami a blokiem Kochanowskiego 37, powstanie strefa rekreacji i ćwiczeń dostosowana do potrzeb dzieci, dorosłych i seniorów. Plac zabaw i siłownia to jeden ze zwycięskich projektów ostatniej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pomysł zgłosił i jak widać skutecznie nagłośnił w lokalnym środowisku radny Marek Księżak. Jak napisał w swym wniosku, obszar między osiedlowymi blokami jest niezagospodarowany, a można go wykorzystać do stworzenia kompleksowo wyposażonej strefy zabaw dla dzieci. Obok niej można zamontować kilka urządzeń do ćwiczeń, co pozwoli na utworzenie strefy aktywności dla młodzieży i dorosłych.


- Na ten projekt oddano aż 1158 głosów, i był to drugi wynik w mieście. Zwycięstwo gwarantowało, że zostanie wpisany do budżetu miasta i zrealizowany w 2018 roku. Na jego wdrożenie mamy odłożoną wnioskowaną kwotę, czyli sto tysięcy złotych. Za dwa miesiące osiedle zyska ogólnodostępną, wielofunkcyjną strefę aktywności i wypoczynku. Znajdzie się w niej aż dwanaście urządzeń zabawowych i do trenowania. Myślę, że najbardziej ucieszą się z niej młodzi rodzice, bo w okolicy nie ma żadnego placu zabaw – mówi Marek Księżak.

Kilka dni temu burmistrz ogłosił przetarg na dostawę i montaż urządzeń zabawowych i elementów siłowni zewnętrznej. Wybrany w przetargu dostawca w strefie dla najmłodszych zamontuje: urządzenie ruchowe (walec plus młynek), piaskownicę z osłoną chroniącą dzieci przez słońcem, huśtawkę wagową, równoważnię, podwójną huśtawkę, stół z szachownicą i czterema siedziskami, betonowy stół do ping-ponga i zestaw zabawowy składający się z wieżyczek, zjeżdżalni, trapu i ruchomego mostku. Na siłownię złożą się: biegacz dwustanowiskowy, maszyna do wyciskania w pozycji siedzącej, wioślarz, surfer dwustanowiskowy, orbitrek oraz twister, z którego jednocześnie będą mogły korzystać trzy osoby. Wyposażenie obydwu stref uzupełnią cztery ławki, stojak rowerowy i kosze na śmieci.

Rewitalizacja terenu w Trojanowie Sochaczew

Cały teren, jak pozostałe place zabaw budowane od podstaw w ostatnich latach, m.in. na blokach wojskowych, osiedlu komunalnym w Trojanowie i przy ul. Korczaka, będzie ogrodzony. Płot ma być gotowy do końca kwietnia, a wszystkie urządzenia zamontowane do połowy maja. Ratusz nie zaprojektował oświetlenia, ponieważ cały teren jest dostatecznie oświetlony lampami ulicznymi. Ogrodzony plac zabaw zajmie 580 m2, a siłownia ponad 200 m2. (daw)

Opinie użytkowników (0)

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!