Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo zachodniopomorskie

Miasto: Szczecin

Ogród różany czyli tzw. Różanka w Szczecinie to na prawdę niesamowite miejsce. Znajdzie tu ponad dziewięć tysięcy róż w 99 odmianach! To prawdziwa gratka dla fanów i fanek tych kwiatów. W lecie park kipi zielenią i kolorami kwiatów. Spacer alejkami to nie tylko uciecha dla oczu ale i moc zapachów. Prócz kwiatów występują tutaj również egzotyczne drzewa i krzewy posadzone jeszcze w czasie zakładania ogrodu.

W 2007 roku zakończono odbudowę ogrodu z zachowaniem stylu z lat trzydziestych. Odbudowano alejki, ustawiono nowoczesny plac zabaw. Jedną z atrakcji ogrodu jest „Ptasia Fontanna”, odtworzona z klinkieru i marmuru na postawie zdjęć i rycin, na wzór budowli przedwojennej. Jej głównymi elementami są cztery betonowe gęsi osadzone na cokole (trzy z nich oryginalne, odrestaurowane, czwarta – stworzona od podstaw). Różanka znajduje się na obszarze Łękna, na skraju Parku Kasprowicza.

ogród różany w szczecinie

Jeżeli jesteś lub planujesz wycieczkę do Szczecina to polecamy dodać Różankę do mapy miejc wartych odwiedzenia. Spacer po parku nacieszy wszystkie zmysły i jeszcze długo pozostanie w pamięci. Warto odwiedzić go z dziećmi, odkrywać wspólnie bogactwo przyrody i podarować dzieciom chwile beztroskiej zabawy na placu zabaw.

Jeżeli chcesz odkryć więcej takich ciekawych miejsc w Szczecinie to poniżej w "zobacz również" przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne miejsca rodzinnej rekreacji. Odkryj je, a być może któreś z nich zainspiruje Cię do zorganizowania fajnej wycieczki. Życzymy udanej zabawy!  

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem