Strefa rekreacyjna w Świnoujściu

Strefa rekreacyjna w Świnoujściu, Plac Zabaw

Autor: Lars Laj

Opublikowane: około 8 lat temu

Kategorie: Place zabaw

Kraj: Polska

Województwo: Województwo zachodniopomorskie

Miasto: Świnoujście

Plac zabaw w Świnoujściu na Warszowie

Bounty Ship - wielki model pirackiego galeonu, siatka do wspinaczki, pajęczyna oraz domek zabaw w formie malej łódki to tylko niektóre z elementów placu zabaw jaki znajduje się  na prawobrzeżu Świnoujścia, w specjalnej strefie rekreacyjnej. Oprócz tego do dyspozycji jest amfiteatr i siłownia zewnętrzna. Takiej strefy rekreacyjnej może Świnoujściu pozazdrościć niejeden nadmorski kurort!


Wybudowanie na Warszowie strefy rekreacyjnej z placem zabaw dla dzieci, jako miejsca spotkań, zabawy, rekreacji i edukacji, poszerzyło zasięg strefy rekreacyjnej przy filii Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Teren obecnie tętni życiem, niemal 3,5 tys. metrów kwadratowych ogrodzonego skweru, pozwoliło na powstanie nowoczesnej przestrzeni służącej integracji lokalnej społeczności.

Plac zabaw w Świnoujściu na Warszowie

 

Otwarcie strefy pozwoliło zaspokoić potrzeby dzielnicy i miasta, które tak jak wszystkie rozwijające się ośrodki miejskie, potrzebują dobrze zorganizowanych i bezpiecznych terenów rekreacyjnych. Mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać z tego wspaniałego miejsca, które łączy w sobie funkcje wypoczynkowe oraz strefę dla nowatorskich działań edukacyjnych.
 
Dla bezpieczeństwa cały teren został ogrodzony, podświetlony i objęty stałym monitoringiem. Scena amfiteatru została wyposażona w profesjonalne nagłośnienie. Miejsce ma jednak służyć nie tylko zabawie i rekreacji, ale również edukacji. Dlatego znajdą się na tam tablice informujące o historii Świnoujścia i dzielnicy Warszów.

Będąc z dziećmi w Świnoujściu koniecznie trzeba się tu wybrać. Dzięki wizycie w tym miejscu poznamy nieco lepiej miasto i jego dzieje, ale także będziemy świetnie się bawić.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem