Atrakcje dla dzieci dolnośląskie

Top 11 Atrakcji dla Dzieci w Województwie Dolnośląskim

Co wybrać w 2020r.

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: prawie 4 lat temu

Kategorie: Podróże z dziećmi

Jak rodzinny wyjazd to może nad morze? A ja chcę w Tatry! Może mazury? U Ciebie też tak to wygląda? Rutyna I stereotypy rządzą? A jak by tak przełamać schematy i wybrać się w zupełnie nowe nieznane rejony? Pojechać gdzieś, gdzie jeszcze nie byliście I dać się zaskoczyć! Oto TOP 11 najlepszych atrakcji dla dzieci Województwa Dolnośląskiego, które szkoda byłoby przeoczyć… Pokaż swoim dzieciom nieznane Zamki, parki, place zabaw i ogrody. Wybierzmy się wspólnie w tą niesamowitą podróż pełną radości uśmiechu I zdumienia. Dolnośląskie kryje w sobie więcej niż myślisz, to co zaczynamy?

 

atrakcje dla dzieci dolnoslaskie

 

1. Bramy Czasu w Jeleniej Górze

Przemierzając Bramy Czasu, czyli prawie 4-kilometrowe tajemnicze podziemia pod Wzgórzem Kościuszki, można poznać Ducha Gór i legendy związane z tym miejscem. Jest to również doskonała lekcja historii nie tylko Dolnego Śląska, ale i całej Europy. Chwilami przenosimy się do czasów Napoleona oraz późniejszych mrocznych czasów II wojny światowej. Ta podróż zostaje w człowieku na długo, a dzieci będą miały co wspominać.

 

Bramy Czasu w Jeleniej Górze, podziemna trasa turystyczna

 

2. Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich

Jeden z piękniejszych zakątków Dolnego Śląska, charakteryzujący się prawdziwymi cudami natury. Są to różnokolorowe jeziorka, powstałe poprzez nagromadzenie tlenków żelaza w wodzie. Dzięki nim można zobaczyć tam jeziora z wodą turkusową, różową, pomarańczową i czerwoną. Są one na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego, otoczone lasami. Można tam spędzić ciekawie dzień na łonie natury. Kliknij tutaj i przenieś się do krainy kolorowych jeziorek w Rudawach Janowickich

 

 

3. Park Bajek w Karpaczu

Podczas wyprawy do Karpacza z dziećmi, ten park będzie dla nich niesamowitym przeżyciem. Spacerując leśnymi ścieżkami, będą mijać znane z bajek chatki z mieszkającymi w nich ulubionymi postaciami. Mogą spotkać tam między innymi Kopciuszka, Calineczkę, Śpiącą Królewnę, czy Królową Śniegu. Na terenie parku jest też duży plac zabaw, a tuż obok znajduje się tor zjazdowy - Summer Tubing. Bilety są w cenie 15 zł za dziecko i 10 zł za osobę dorosłą. Ważne są cały dzień, więc nigdzie nie trzeba się spieszyć. Zainteresował Cie Park Bajek? Więcej o tym niesamowitym miejscu znajdziesz tutaj.

 

Park bajek w Karpaczu

 

4. Ogród Japoński w Przesiece koło Jeleniej Góry

Na terenie ogrodu oprócz placu zabaw znajduje się muzeum multimedialne poświęcone historii i kulturze Japonii, z wystawą "Samuraj rycerz dawnej Japonii". Jest ona niezwykle atrakcyjna dzięki holograficznym urządzeniom, zastosowaniu stołu multimedialnego z dotykowym panelem, w którym można wybrać to, co nas interesuje. Odwiedzających czeka niespodzianka. Mogą oni wykonać własnoręcznie pamiątkę z wystawy poprzez odbicie na kartkach pocztowych pieczęci z wizerunkiem samuraja lub gejszy. Więcej o Japońskim ogrodzie dowiesz się tutaj.

 

ogród Japoński jelenia góra

 

5. Interaktywna wystawa modeli z klocków Lego w Karpaczu

Można zobaczyć tam około 200 modeli wybudowanych z klocków Lego. Prezentacji towarzyszy muzyka i gra świateł, a niektóre makiety są w ruchu. Dzieci będą zachwycone zróżnicowaną tematyką prezentowanych modeli, wśród których odnajdą fabrykę, wyciąg narciarski, wyspę piratów i wiele innych. Wystawa czynna jest codziennie od godziny 10:00 do 18:00, a w czasie wakacji nawet do 20:00. Bilety normalne są po 12 zł, a ulgowe po 8 zł. Aby zajrzeć do Krainy Klocków już teraz Kliknij tutaj.

 

wystawa klocków lego w Karpaczu

 

6. Palmiarnia w Wałbrzychu

Została zbudowana z inicjatywy Jana Henryka XV, ostatniego z rodu Hochbergów. Można tam podziwiać 250 gatunków roślin pochodzących z różnych kontynentów i różnych stref klimatycznych. Ci, którzy mają ochotę się do niej wybrać, mogą odwiedzić też zamek w Książu i kupić bilet łączony. Kliknij po więcej o Palmiarni w Zamku Książ w Wałbrzychu

 

palmiarnia zamek książ Wałbrzych

 

7. Zamek w Bolkowie

Pięknie położony zamek na wzgórzu został zbudowany w XIII wieku, a jego pierwszym władcą był Bolesław II Łysy. Po latach świetności burzliwe czasy doprowadziły zamczysko do ruiny. Można jednak zwiedzać mieszczące się w nim muzeum i oglądać znajdujące się tam wystawy. Od 1994 roku działa tam Bractwo Rycerskie Zamku Bolków, które przyczynia się do większej atrakcyjności zamku dla turystów. Kliknij tutaj po więcej - Zamek w Bolkowie

 

zamek w bolkowie

 

8. Gminny Park Wodny w Trzebnicy-Zdrój

Na tę atrakcję najlepiej zarezerwować sobie cały dzień. Obiekt składa się z części wewnętrznej z basenem sportowym i rekreacyjnym oraz licznymi saunami, zjeżdżalnią, jacuzzi oraz wirem wodnym, a także brodzikiem dla dzieci. Tę część można odwiedzać cały rok. W sezonie czynna jest jeszcze część zewnętrzna, czyli basen ze zjeżdżalniami i brodzikiem dla dzieci. Jest tam też plac zabaw i boisko do siatkówki plażowej. Jeżeli ktoś nie umie pływać, a chciałby się nauczyć, to tam będzie miał świetną okazję. Oferta cały czas się poszerza o nowe atrakcje. Więcej na: Aqua Park Trzebnica Zdrój

 

aquapark trzebnica zdroj

 

9. Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie

Duże wrażenie zrobi na wszystkich zainteresowanych historią naszej planety i jej skarbami. Można tam zobaczyć 2500 eksponatów z całego świata, a na miłośników dinozaurów czeka największa w Polsce kolekcja ich szkieletów. Będą one wielką atrakcją szczególnie dla chłopców w różnym wieku. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo, dla starszych od 5 do 18 lat bilet wstępu kosztuje 6 zł. Zniżkę mają też studenci i emeryci, którzy zapłacą 8 zł podczas, gdy na normalny bilet trzeba wydać 12 zł. Więcej o muzeum dowiesz się tutaj.

 

muzeum mineralogiczne

 

10. Basen odkryty w Dzierżoniowie

Atrakcja na całej rodziny na upalne dni. Obok basenu z 40-metrową zjeżdżalnią znajduje się trawiasta plaża, gdzie można chwytać promienie słońca. Dla osób, które wolą spędzać czas aktywnie, przygotowano w pobliżu boisko do siatkówki plażowej. Więcej informacji o tym sportowym kompleksie znajdziesz tutaj.

 

basen OSiR Dzierżoniów

 

11. Skatepark w Szklarskiej Porębie

Gratka dla miłośników sportów ekstremalnych. Ten duży obiekt składa się z kompleksu boisk oraz nowoczesnego skateparku o betonowej nawierzchni, zajmującego 600 m2. Jest to wspaniały obiekt do treningów dla młodzieży. Nie można jednak zapominać, że obiekty sportowe typu Skate Park są przeznaczone dla dzieci od lat 14, a każde dziecko znajdujące się na jego terenie powinno być pod opieką rodzica. Więcej o tym sportowym obiekcie znajdziesz pod linkiem

 

skatepark Szklarska Poręba

 

Tutaj zakończymy naszą wspólną podróż, ale pamiętaj, że  to tylko wybrane atrakcje dla dzieci Dolnego Śląska, Oprócz nich w wielu okolicach można znaleźć fantastyczne place zabaw dla małych dzieci oraz mnóstwo innych wartych zwiedzenia miejsc. Planując więc wyprawę, dobrze jest zainteresować się, co jeszcze ciekawego znajdziemy w okolicy. Dobrze zorganizowana wycieczka rodzinna zostawia wspomnienia na całe życie.

 

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem