11 najlepszych placów zabaw na Śląsku

11 najlepszych placów zabaw na Śląsku

Sprawdź, gdzie się znajdują i dlaczego polecają je inni rodzice!

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: około 7 lat temu

Kategorie: Najlepsze place zabaw dla dzieci

Jesteście gotowi na świetną zabawę i chcecie podarować dzieciom niesamowite chwile radości? Jeśli tak, to koniecznie musicie odkryć 11 najlepszych placów zabaw na Śląsku.

Specjalnie dla Was sprawdziliśmy ich blisko 300! Przebyliśmy cały Śląsk od Bielska -Białej aż po Częstochowę, zatrzymując się oczywiście w Katowicach, Sosnowcu, Gliwicach i Rudzie Śląskiej. Szukaliśmy terenów rodzinnej rekreacji w centrach miast, ale i perełek poukrywanych w zaciszu parków i zielonych skwerów. Tylko w ten sposób mogliśmy być pewni, że wybierzemy te najlepsze, te, obok których nie można przejść obojętnie i te, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Poniższe zestawienie to nie ranking, lecz zbiór, przewodnik. Trudno miejsca te w jakikolwiek sposób porównać, ułożyliśmy je więc w kolejności wielkości miast, w których się znajdują. Jedno jest pewne, wszystkie z wybranych jedenastu placów zabaw zaskoczą Was czymś wyjątkowym.

Zabierzemy Was więc w niesamowitą podróż po miejscach, których być może jeszcze nie znacie, a poznać je z pewnością warto.

 

1. Katowice Dolina Trzech Stawów

Jest to ogromny teren rekreacyjny na terenie Katowic, który kryje w sobie wiele atrakcji dla dzieci. Znajdziemy tu nie jeden ale trzy place zabaw, siłownię zewnętrzną, tor rolkowy, alejki spacerowe i mnóstwo zieleni.

Od strony ulicy Pułaskiego dotarliśmy do najciekawszego placu zabaw. Rozlokowanego w formie czterech okręgów. W każdym z nich znajduje się wyposażenie dla dzieci w innym wieku. Są to domki ze zjeżdżalniami, huśtawki, bujane koniki i karuzele, a także instalacje do wspinaczki i urządzenia do ćwiczeń w formie siłowni zewnętrznej. Możemy tu także pograć w kółko i krzyżyk. Wszystko jest kolorowe i zachęca do świetnej zabawy. Plac zabaw jest także przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych.

najlepszy plac zabaw w katowicach

 

 

 

 

 

To niesamowite, że w centrum tak dużego miasta udało się wygospodarować tak dużą przestrzeń po horyzont wypełnioną zielenią. Nie trzeba więc wyjeżdżać z centrum Katowic, by móc odpocząć i podarować dzieciom chwile radości. Warto dodać, że plac zabaw został ogrodzony, a w każdej z jego części znajduje się wiele ławek. Więcej o tym placu dowiecie się klikając -> Plac zabaw Katowice Dolina 3 Stawów 

2. Plac zabaw w Częstochowie

Na osiedlu Tysiąclecie przy alei Armii Krajowej w Częstochowie znajduje się nowoczesny obiekt rekreacyjny, który składa się z placu zabaw i siłowni plenerowej. Trudno go nie zauważyć, gdyż już z daleka widać rozbudowany, zielony domek z wysokimi zjeżdżalniami i instalacjami do wspinaczki. Jest to najbardziej charakterystyczny element tego placu. Pozostałe atrakcje rozlokowano dookoła, a są to huśtawki, bujane koniki, piaskownica i sprzęt fitness. Znajdują się tutaj także huśtawki dla niemowląt. 

najlepszy plac zabaw dla dzieci w Częstochowie

 

 

Obiekt to doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny. Dzieci mogą się tu wyszaleć, rodzice skorzystać z siłowni. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym miejscu to sprawdźcie na: plac zabaw w Częstochowie.

 

3. Plac zabaw na Warpiu w Będzinie

W parku na osiedlu Warpie w Będzinie odkryć musicie koniecznie duży i nowoczesny kompleks rekreacyjny. Na całość składa się plac zabaw, linarium, siłownia plenerowa, a także w sezonie letnim wodny plac zabaw z plażą. Wszystko to rozlokowano na dużej powierzchni parku. Wszędzie dookoła zieleń aż kipi, ciesząc oczy i pozwalając na spokojny odpoczynek. To niesamowite miejsce schowane jest w niecce otoczonej drzewami i krzewami.   

Plac zabaw na Warpiu w Będzinie

 

 

Z łatwością je odnajdziecie, gdyż w ciepły dzień radosne okrzyki dzieci słychać już z bardzo daleka. Jeżeli raz się tu wybierzecie to z pewnością nie będzie to ostatnia wizyta. Więcej o tym magicznym parku możecie dowiedzieć się tutaj: plac zabaw na os. Warpie w Będzinie

4. Park Jordan w Sosnowcu w parku im. Jacka Kuronia

W dzielnicy Kazimierz Górniczy w Sosnowcu znajduje się ogromny park miejski im Jacka Kuronia. To właśnie na jego skraju od strony ulicy Brunona Jasieńskiego zlokalizowano jeden z najnowocześniejszych ogrodów jordanowskich na Śląsku. To niesamowite miejsce, które zaskoczy Was nowoczesną infrastrukturą i niesamowitymi atrakcjami dla dzieci.

ogród jordanowski w sosnowcu

 

 

Na dużej powierzchni rozlokowano różnorodne wyposażenie. Dzieci w każdym wieku z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Całość jest oczywiście ogrodzona, a dla rodziców przygotowano wiele ławek. Można tu usiąść pod drzewami w cieniu, delektować się widokami i obserwować bawiące się dzieci. Więcej o tym obiekcie dowiecie się tutaj: ogród jordanowski w Sosnowcu

Warto dodać, że z placu wychodzimy bezpośrednio na park miejski im. Jacka Kuronia, który także warto zwiedzić i odkryć wszystkie jego ciekawe zakątki.

5. Skwer Wilcze Gardło w Gliwicach

Na skwerze Wilcze Gardło w Gliwicach czeka na Was moc możliwości spędzenia wolnego czasu w rodzinnym gronie! Plac zabaw zachęca dzieci rozbudowanym i kolorowym domkiem ze zjeżdżalniami. Znajdziecie tu stoły do ping-ponga, stanowiska do gry w szachy i kółko i krzyżyk. Obiekt można uznać za całoroczny, gdyż usypano tu górkę saneczkową. Zimą młodsze dzieci mogą bezpiecznie pozjeżdżać na sankach, gdyż całość została ogrodzona.

najlepszy plac zabaw dla dzieci w Gliwicach

 

 

Plac zabaw został przystosowany także do potrzeb niepełnosprawnych dzieci, by i one mogły bawić się i korzystać z tego radosnego miejsca. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym fajnym miejscu to zapraszamy tutaj: Plac zabaw Wilcze Gardło Gliwice.

 

6. Plac zabaw na Błoniach w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej czeka na dzieci wiele atrakcji, ale na szczególną uwagę zasługuje ogromny teren rekreacyjny na bielskich Błoniach. Znajdziecie tu bogato wyposażony drewniany plac zabaw, skatepark, siłownię pod gołym niebem, kompleks boisk sportowych i pole do mini golfa. Taka różnorodność sprawia, że każdy bez względu na wiek znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. 

 

 

Autorem zdjęcia jest Roman Hryciów

Gwarantujemy, że czas spędzony na bielskich Błoniach będzie czasem radości i aktywnej rekreacji. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym miejsc, to kliknij tutaj: plac zabaw na bielskich Błoniach.

 

7. Plac zabaw  w parku Strzelnica w Rudzie Śląskiej

Gdzie w Rudzie Śląskiej szukać najlepszych miejsc zabawy i rekreacji? Jednym z tych miejsc jest zdecydowanie park Strzelnica! To tu znajdziecie nowoczesny plac zabaw i cały kompleks obiektów sportowych. Do dyspozycji macie siłownię zewnętrzną, tor rowerowy pumptrack, boiska do piłki nożnej, koszykówki oraz siatkówki. Infrastruktura przeplata się tutaj z parkową zielenią, co korzystnie wpływa na spędzany czas.

Plac zabaw  w parku Strzelnica w Rudzie Śląskiej

 

 

Jeżeli choć raz wybierzecie się tu z dziećmi jesteśmy przekonani, że będziecie chcieli wracać ciągle. Warto dodać, że oprócz wymienionych wcześniej atrakcji warto wybrać się także na spacer po parku i cieszyć się zielenią, ciszą i spokojem. Więcej o tym ciekawym miejscu dowiecie się tutaj: plac zabaw w parku Strzelnica.

8. Plac zabaw Paprocany w Tychach

 

Tego miejsca w naszym zestawianiu nie mogło zabraknąć! Plac zabaw nad jeziorem Paprocany w Tychach to miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić. Dwupoziomowy statek zacumowany nieopodal plaży zrobi wrażenie na wszystkich, niezależnie od wieku. Oprócz tego do dyspozycji dzieci jest także park linowy z mnóstwem instalacji do wspinaczki. Znajdziemy tu także bardziej standardowe wyposażenie jak zjeżdżalnie, huśtawki czy bujane koniki. Stanowią one jednak tylko tło dla większych atrakcji. 

plac zabaw nad jeziorem paprocany w tychach

 

 

Cały teren wokół jeziora Paprocany kryje w sobie wiele interesujących zakątków. Warto dodać, że znajduje się tu piaszczysta plaża i drewniane nabrzeże z dużym molem. Jesteśmy przekonani, że będziecie mogli w tym miejscu odpocząć i naładować akumulatory w rodzinnym gronie!  Więcej o tym miejscu na: plac zabaw nad jeziorem Paprocany

9. Plac zabaw przy Pogorii III w Dąbrowie Górniczej

Jest to kolejny plac zabaw usytuowany przy zbiorniku wodnym i stanowi dopełnienie bogatej oferty rekreacyjnej przy Pogorii III. Znajdziecie tu niesamowitą instalację w formie statku, która jednoznacznie nawiązuje do okolicy. Dzieci mogą korzystać także z instalacji do wspinaczki, huśtawek, bujanych koników i piaskownicy. Plac połączony jest z siłownią zewnętrzną.

Plac zabaw przy Pogorii III w Dąbrowie Górniczej

 

 

Zbiornik Pogoria III to znane kąpielisko z piękną, szeroką i piaszczystą plażą. Dookoła jeziora prowadzi ścieżka o długości ok 6 km. Jest to doskonała propozycja na długi spacer lub wycieczkę rowerową. Dużą atrakcję stanowi także molo, które jest w nocy oświetlone. Więcej o tym miejscu -> Plac zabaw Pogoria III 

10. Kompleks Sztygarka w Chorzowie

W Chorzowie, na terenie kompleksu Sztygarka, tuż pod szybem Prezydent znajduje się kolejny niesamowity plac zabaw! Liczne instalacje do wspinaczki i zaskakujące bujaki sprawią, że dzieci będą się tu świetnie bawić. Wszystko zachęca do beztroskiego szaleństwa. Tuż obok dla dzieci i młodzieży przygotowano nowoczesny skatepark i tor rowerowy pumptrack

plac zabaw kompleks sztygarka w Chorzowie

 

 

Największą atrakcją kompleksu jest 42-metrowy szyb górniczy Prezydent, który obecnie jest punktem widokowym. Więcej o tym miejscu sprawdzić możecie tutaj: Kompleks Sztygarka w Chorzowie.

11. Plac zabaw w Siewierzu

 

W Siewierzu tuż obok zamku znajduje się ogromny kompleks sportowo - rekreacyjny, który z pewnością Was zaskoczy! Na najmłodszych czeka duży plac zabaw z zamkowymi motywami i statkiem. Dzieci mogą poczuć się tu jak prawdziwi piraci stojąc za kołem sterowniczym lub rycerze, wspinając się na jedną z baszt dużej zjeżdżalni. Znajdziemy także całe mnóstwo obiektów sportowych. Siłownię plenerową, boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki, kory tenisowe, bieżnię i skatepark.  

plac zabaw dla dzieci w Siewierzu

 

 

Całość znajduje się na uboczu, z dala od ruchliwych ulic, w bardzo cichej i spokojnej okolicy. Warto tu przyjechać, by móc spędzić aktywnie czas. Każdy z członków rodziny znajdzie tu coś dla siebie, oferta rekreacji jest naprawdę szeroka. Więcej informacji o tym kompleksie zamieściliśmy tutaj: plac zabaw w Siewierzu

Mamy nadzieję, że to zestawienie pozwoli Wam zaplanować czas w ciekawy sposób i przeżyć radosne chwile , które będą jeszcze długo wspominane. Jeżeli byliście już, na którym z tym placów to czekamy na Wasze komentarze! A! Jeżeli znacie kogoś, kto także szuka dla swoich dzieci najciekawszych miejsc rozrywki, to koniecznie podeślijcie mu linka z tym zestawieniem. Z pewnością się ucieszy.

Życzymy udanej zabawy!

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem