11 najlepszych placów zabaw Krakowa

11 najlepszych placów zabaw Krakowa

Odkryj je wszystkie i podaruj dzieciom chwile świetnej zabawy już dzis!

Autor: Atrakcje Dziecięce

Opublikowane: ponad 6 lat temu

Kategorie: Najlepsze place zabaw dla dzieci

Dlaczego warto wybrać się z dziećmi do Krakowa? Powodów jest wiele i to nie tylko te, o których teraz myślisz. Wszyscy znamy największe zabytki. Zamek na Wawelu z ziejącym ogniem smokiem, rynek i sukiennice. To oczywiście obowiązkowe punkty każdej wycieczki ale z pewnością nie jedyne. Być może słyszałeś już kiedyś, o niesamowitych placach zabaw w Krakowie zwanych smoczymi skwerami? Jeżeli nie, to chciałbym Ci przedstawić najlepsze z najlepszych! Jest to kilka miejsc, które sprawią, że rodzinna wycieczka do tego historycznego miasta będzie niezapomniana. Daj się wiec zaskoczyć, poznaj 11 najlepszych placów zabaw i podaruj dzieciom chwile świetnej zabawy. Zaczynamy więc podróż po magicznych miejscach. Zapraszam za mną!

1. Smoczy skwer w parku lotników

Na skraju Parku Lotników, tuż obok Tauron Arenty swoją siedzibę ma jeden z krakowskich smoków! Zamieszkuje on wielką piaskownicę.  Jest to jedno z najbardziej niesamowitych atrakcji dla dzieci w Krakowie. Zaskoczy najmłodszych wyposażeniem i ciekawą aranżacją przestrzeni. Plac składa się z kilku części. Sam smok to połączenie zjeżdżalni z instalacjami do wspinaczki. Tuż obok znajduje się plac zabaw, który tworzą ciekawe huśtawki, linaria dla dzieci i bujaki. Całe wyposażenie wykonano głównie z drewna o nieregularnych kształtach, co dodatkowo przyciąga uwagę. Na terenie obiektu usytuowano kilka urządzeń do ćwiczeń. Są to elementy siłowni zewnętrznej. Nie zapomniano tu także o rodzicach! Znajduje się tu wiele ławek, ale na szczególną uwagę zasługuje zabudowana pergolą altana. Wszystko to tworzy niesamowity klimat i przenosi nas w zupełnie inny świat. Będąc w Krakowie z dziećmi koniecznie musicie odwiedzić to miejsce. Więcej o tym miejscu dowiesz się klikając tutaj.

 

smoczy skwer plac zabaw w parku arena w Krakowie

 

2. Park Jordana w Krakowie

Jest to ogromna, zielona wyspa na mapie miasta, kryjąca rozmaite atrakcje dla dzieci. Wchodząc do parku od strony krakowskich dzieci od razu zauważa interesujący plac zabaw. Uwagę z daleka już przykuwa ciekawa instalacja zabawowa. Jest to połączenie domków dla dzieci, drabinek wspinaczkowych, zjeżdżalniami dla dzieci i linowych mostów. Najmłodsi mogą wyszaleć się tu do woli. Warto dodać, że wyposażenie znajduje się częściowo w cieniu co w upalnie dni nie jest bez znaczenia.  Tuż obok znajdują się karuzele, bujane koniki, piaskownice i drewniana lokomotywa.  Uzupełnieniem atrakcji są huśtawki i linaria dla młodszych dzieci. Wszystko jest tu kolorowe i zachęca dzieci do świetnej zabawy. Podłożem na placu zabaw jest piasek lub poliuretanowa, miękka mata. Na obrzeżach usytuowano wiele ławek, gdzie możemy usiąść i obserwować bawiące się dzieci. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć i sprawdzić dokładną lokalizację, to kliknij już teraz w link

 

park jordana dla dzieci w Krakowie

 

3. Plac zabaw w Parku Wincentego á Paulo

To właśnie tutaj znajduje się rodzinny kompleks rekreacyjny składający się z boisk wielofunkcyjnych i placu zabaw. Wyposażenie części dla dzieci może przyprawić o zawrót głowy. Króluje tu instalacja w formie dużego, dwupoziomowego statku ze zjeżdżalniami i masztem. Tuż obok usytuowano kolorowy domek dla dzieci. Nie zabrakło tu także huśtawek, instalacji do wspinaczki, bujaków i karuzeli. Warto dodać, że znajdująca się tutaj piaskownica została zadaszona. Wszystko jest tu jakby wyciągnięte z kreskówki. Wyposażenie wykonano głównie z drewna i usytuowano na miękkim podłożu. Oczywiście nie zapomniano o ławeczkach, gdzie możemy usiąść i obserwować bawiące się dzieci. Dokładną lokalizację i więcej zdjęć tego fajnego miejsca znajdziesz tutaj.

 

plac zabaw statek w Krakowie

 

4. Smoczy skwer w parku Zaczarowanej Dorożki

Park to niesamowite miejsce, do którego warto wybrać się całą rodziną, aby wejść w ten świat musimy przejść przez magiczny mostek. Po jego przekroczeniu rozpościera się przed nami magiczny ogród z mnóstwem atrakcji dla dzieci. Najważniejszą z nich jest oczywiście smoczy skwer. Znajdziecie tutaj zaskakujący plac zabaw zamieszkiwany przez wiele krakowskich smoków. Wkomponowano je w liczne domki dla dzieci, zjeżdżalnie i huśtawki. Dopełnienie stanowi długa tyrolka dla dzieci. Cały plac zabaw wykonano z drewna i usytuowano na piasku. Wszystko przybiera tu bardzo ciekawe i niepowtarzalne kształty. Idąc do tego miejsca już z daleka słychać radosne okrzyki dzieci. W parku usytuowano jeszcze wielofunkcyjne boisko. Warto wybrać się na spacer alejkami, by odkryć wszystkie piękne miejsca parku Zaczarowanej Dorożki. Więcej dowiesz się klikając tutaj.  

 

plac zabaw dla dzieci w Parku Zaczarowanej Dorożki w Krakowie

 

5. Plac zabaw w parku Jordana w Krakowie

Na drugim końcu parku jordana od strony ul. Reymonta czeka na dzieci kolejny wart uwagi plac zabaw. Jest to następny niepowtarzalny projekt wykonany głównie z drewna o zupełnie niepowtarzalnych kształtach. W drewniane domki wkomponowano tu zjeżdżalnie i instalacje do wspinaczki. Tuż obok znajduje się "fabryka piasku", huśtawki i mała karuzela. Ciekawostką są także duże kielichy z piaskiem. Wszystko to wygląda na prawdę imponująco i zapewnia najmłodszym świetną zabawę. Bezpośrednia bliskość parku zapewnia dookoła dużo zieleni. Przyjemnie jest usiąść na jednej z ławek w tak pięknym otoczeniu i oddać się rekreacji. Dokładną lokalizację i szerszy opis tego miejsca znajdziesz pod linkiem.

 

park Jordana Kraków

 

6. Smoczy skwer w dzielnicy Prądnik Biały

Kolejnym punktem naszej podróży jest plac zabaw i siłownia zewnętrzna w krakowskiej dzielnicy Prądnik Biały. To własnie tutaj znaleźliśmy kolejne krakowskie smoki! Wydają się wychodzić spod ziemi i uśmiechem witają odwiedzające to miejsce dzieci. Duża różnorodność wyposażenia sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na sporej powierzchni rozlokowano zjeżdżalnie, linowe instalacje do wspinaczki, bujaki i huśtawki dla dzieci. Warto dodać, że plac zabaw został przystosowany dla dzieci niepełnosprawnych. Jeden z domków posiada szeroki podest wjazdowy, na jego końcu można pograć w kółko i krzyżyk. Na placu znajduje się także ścieżka sprawnościowa i kilka urządzeń składających się na siłownię plenerową. Więcej zdjęć i dokładną lokalizację znajdziesz klikając tutaj.

 

smoczy skwer w Krakowie Krowodrza

 

7. Plac zabaw na plantach

Jeżeli myślicie, że już nic Was nie zaskoczy, to polecam odwiedzić właśnie to miejsce! Niesamowity - leśny plac zabaw idealnie wkomponowany w krajobraz plantów. Po wejściu na plac dzieci wita wielki ślimak kręcący się na karuzeli. Tak! Tuż obok przechadzają się gąsienice, a za nimi rosną grzyby. Na placu znajduje się też kilka małych domków. Całość usytuowano na drewnianym podłożu. Wszystko to robi ogromne wrażenie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym miejscu to wystarczy kliknąć tutaj.

 

plac zabaw dla dzieci na plantach w Krakowie

 

8. Park Kościuszki w Krakowie

Wędrując dalej po mapie Krakowa docieramy do parku Tadeusza Kościuszki. Na jego skraju znajduje się ogromny  kompleks rekreacyjny. Całość składa się z placu zabaw, nowoczesnej siłowni plenerowej i street workoutu. Warto wybrać się tu całą rodziną, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będzie to też świetny przystanek podczas dłuższej wycieczki rowerowej. Będąc tutaj warto wybrać się też na spacer po parku. Wzdłuż alejek usytuowano wiele ławek można tu na prawdę miło spędzić czas wśród zieleni. Więcej zdjęć i dokładna lokalizacja znajduje się tutaj.

 

plac zabaw w parku Tadeusza Kościuszki w Krakowie

 

9. Plac zabaw w Parku Lotników Polskich

Jest to jeden z kilku tego rodzaju obiektów znajdujących się w tym parku. Należy jednak zauważyć, że każdy z nich jest zupełnie wyjątkowy. Tu do dyspozycji najmłodszych oddano rozbudowany, drewniany plac zabaw z licznymi domkami, zjeżdżalniami i instalacjami do wspinaczki. Znajdziemy tu także huśtawki, bujaki, piaskownicę i drewnianą lokomotywę. Na fanów gier zespołowych czeka wielofunkcyjne, nowoczesne boisko do piłki nożnej i koszykówki. Boisko posiada specjalną nawierzchnię z naniesionymi liniami. Nie zapomniano także o amatorach gier planszowych! Usytuowano tu kilka stolików z naniesioną już szachownicą. Możemy tu jednak wśród zieleni pograć i we własne planszówki. Dopełnienie atrakcji dla dzieci stanowią stoły do ping-ponga. Więcej o tym miejscu możesz dowiedzieć się pod tym adresem.

 

plac zabaw dla dzieci Kraków park lotników Polskich

 

10.  Linarium dla dzieci w Parku Jordana

Nie sposób nie wspomnieć o tej atrakcji! Z daleka już widać tą imponującą instalację. Na dużej polanie w parku usytuowano dwie linowe wierze wspinaczkowe połączone mostem. Dodatkowo zamontowano tutaj krętą zjeżdżalnię. Wspinaczka na szczyt z pewnością jest rozwijająca, jednak to, co stanowi największą wartość, to widok jaki rozpościera się po zdobyciu szczytu. Panorama parku widziana z góry robi wrażenie. Jeżeli wiec chcecie podarować dzieciom coś zupełnie wyjątkowego, to polecamy wycieczkę w to miejsce. Dokładną lokalizację możesz sprawdzić pod linkiem. Jeżeli planujesz wybrać się tu z dziećmi to więcej informacji sprawdzisz tutaj.

 

linarium dla dzieci w krakowie

 

11. Kawałek dżungli na Kazimierzu

Na krakowskim Kazimierzu tuż przy Bulwarze Kurlandzkim znajdziecie kawałek dżungli! Jest to plac zabaw nawiązujący silnie do dzikich tropików. Domki wyglądają jakby były powieszone na drzewach, by do nich wejść trzeba się wspiąć po jednej z instalacji. Z powrotem zjechać można jedną z krętych zjeżdżalni. Wszystko to usytuowano na żwirkowym podłożu.  Warto dodać, że dla bezpieczeństwa cały obiekt został ogrodzony. Więcej informacji o tym miejscu zamieściliśmy tutaj.

 

plac zabaw dla dzieci na Kazimierzu w Krakowie

 

 

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Wiem doskonale, że lista atrakcji dla dzieci w Krakowie jest bardzo długa. Wybór 11 miejsc nie był prosty. Jestem jednak przekonany, że te 11 miejsc pozwoli na świetne spędzenie czasu w rodzinnym gronie i pozwoli poznać nieco inne oblicze Krakowa.  Być może jakieś ciekawe miejsca pominąłem. Jestem więc ciekaw Twojej opinii. Podziel się w komentarzu swoimi ulubionymi miejscami, chętnie też je odwiedzimy i opiszemy w drugiej części tego artykułu. Twoja rada jest dla mnie i innych rodziców bardzo ważna. Życzę więc miłego dnia, bawcie się dobrze!  

 

 

Mogą Cię też zainteresować:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem