Powrót do góry

Jeżeli chcecie podarować dzieciom chwile świetnej zabawy w mieście to koniecznie poznajcie 10 najlepszych placów zabaw we Wrocławiu! To będzie super czas spędzony na świeżym powietrzu. 

Jest to zbiór, który powstał po odwiedzeniu ponad 60 różnych obiektów rodzinnej rekreacji i jesteśmy pewni, że wizyta w tych, które wybraliśmy na długo pozostanie w Waszej pamięci. Są to miejsca, z których żadne dziecko nie chce wracać do domu i być może wpiszecie je na listę swoich stałych rodzinnych wypadów. Warto dodać, że wyróżnione place zabaw są zupełnie różne, ciekawe, tematyczne, drewniane i metalowe, zachęcają piękną, zieloną okolicą i niesamowitym wyposażeniem. Zapraszamy Was więc w podróż, podczas której odkryjecie je wszystkie!

1. Plac zabaw w parku szczytnickim


Jako pierwszy przedstawiamy plac zabaw znajdujący się w najstarszym wrocławskim parku, parku szczytnickim. To własnie tu znajduje się strefa aktywności dla dzieci składająca się z kilku obszarów zabawy. Największa i najciekawsza część, wykonana z drewna zachęca najmłodszych wieloma atrakcjami Jako pierwsza w oczy rzuca się duża instalacja w formie samochodu ciężarowego, betoniarki. Tuż obok usytuowano tu domki ze zjeżdżalniami i zestawy huśtawek. Na kolejnych wyspach dzieci znajdą metalowe instalacje, zjeżdżalnie, bujane koniki i linowe wieże. Nie zapomniano także o ścieżce zdrowia! Rozmaitymi drabinki i przeszkody pozwalają rozwijać mięśnie i zmysł równowagi. Wyposażenie zostało tak dobrane by dopasować się jak najlepiej do różnych grup wiekowych. Więcej zdjęć i dokładną lokalizację tego obiektu możecie zobaczyć tutaj.


2. Plac zabaw przy ul. Miłoszyckiej we Wrocławiu


Nieco oddalony od centrum Wrocławia plac zabaw przy ul. Miłoszyckiej to naprawdę niesamowite miejsce. Dzieci i rodzice mogą poczuć tu historyczny klimat miasta. Plac jest ogrodzony ceglanym murem obronnym z prawdziwymi wieżyczkami! Wewnątrz znajdują się iście królewskie atrakcje, a całości strzeże Bazyliszek. Detale domków sprawiają, że czujemy się tu jak na zamkowym dziedzińcu. Dzieci mogą się tu bawić na zjeżdżalniach, huśtawkach, bujanych konikach i w piaskownicy. Zainstalowano tu także linową wieżę wspinaczkową. Warto zabrać tu zupełnie malutkie dzieci i pobujać na dużej huśtawce. Lokalizację i więcej zdjęć możecie zobaczyć klikając tutaj.


3. Plac zabaw na wrocławskim Placu Pereca


To miejsce zaskoczy nawet największych poszukiwaczy placów zabaw! Ten na Placu Pereca we Wrocławiu został zainspirowany wioską Hobbitów. Główną atrakcją jest oczywiście drewniany domek stojący na czterech nogach. Dookoła niego rozlokowano trampoliny, różnorodne instalacje do wspinaczki i huśtawki. Na młodsze dzieci czeka duża piaskownica. Wyposażenie wykonano z ręcznie rzeźbionego drewna i co ciekawe usytuowano na pagórkowatym podłożu. Do ciekawych miejsc prowadzą tu ślady stóp hobbitów. Jeżeli i Wy chcecie nimi podążać to więcej informacji znajdziecie tutaj.


4. Plac zabaw na wyspie Bielarskiej we Wrocławiu


Wyspa Bielarska na wrocławskim odcinku Odry to przepiękne miejsce i doskonała lokalizacja na plac zabaw i siłownię zewnętrzną. Dzieci znajda tu niesamowite atrakcje ściśle nawiązujące do tego miejsca. Usytuowano tu statek z mostkiem kapitańskim oraz wrak pirackiej bandery. W całość wkomponowano zjeżdżalnie, linowe instalacje wspinaczkowe, bujane koniki i huśtawki. Różnorodność wyposażenia sprawia, że młodsze i starsze dzieci znajdą tu z pewnością coś dla siebie. Na rodziców czeka wiele ławek, na których możemy usiąść i obserwować bawiące się pociechy, a dla bardziej aktywnych przygotowano siłownię pod gołym niebem. Więcej o wyspie Bielarskiej i atrakcjach dla dzieci przeczytacie klikając tu.


5. Plac zabaw we wrocławskim parku południowym


To kolejne miejsce na mapie Wrocławia, które warto odwiedzić z dziećmi. Spacerując po cudownym parku południowym odkryjecie bogato wyposażony, drewniany plac zabaw. Liczne domki ze zjeżdżalniami połączone mostkami dają dzieciom możliwość nieograniczonej zabawy. Do dyspozycji najmłodszych są także huśtawki, drabinki do wspinaczki i liczne bujane koniki. Jeżeli planujecie się tu wybrać to więcej informacji znajdziecie w linku.


6. Plac zabaw w parku Staszica 


Tu czeka na Was niespodzianka! Interaktywna podświetlana fontanna, która w dzień stanowi świetne miejsce ochłody, wieczorem zaś funduje niesamowite pokazy światła i wody! Wraz z placem zabaw tworzy to cały kompleks rodzinnej rekreacji. Warto wybrać się na spacer po parku Staszica i odkryć wszystkie jego piękne zakątki. Jesteśmy pewni, że wizyta tutaj pozostanie na długo w waszej pamięci. Więcej o parku po kliknięciu w link.   


7. Plac zabaw w parku klecińskim


Takiego placu zabaw próżno szukać gdziekolwiek indziej! Atrakcje zadziwiają wielkością, formą i sposobem wykonania. Uwagę dzieci zwróci na pewno wysoka, dwupiętrowa wieża z krętą zjeżdżalnią i nie mniej interesująca instalacja do wspinaczki wykonana z lin i drewnianych bali. Jest to otwarta część dla starszych dzieci. Na placu zabaw znajdziemy też ogrodzony obszar dla młodszych użytkowników. Tu znajduje się niższy domek i huśtawki. Warto wspomnieć także krętym korytarzu porośniętym więźbą. Więcej zdjęć i lokalizację możecie sprawdzić tutaj.


8. Plac zabaw przy ul. Ułańskiej we Wrocławiu 


Nowoczesny plac zabaw przy ul. Ułańskiej to także godna polecenia propozycja na spędzenie wolnego czasu z dziećmi w mieście. Zainstalowano tu rozbudowany domek ze zjeżdżalniami, linowymi mostkami i drabinkami. Oprócz tego dzieci mogą pobujać się na huśtawkach i konikach. Zadbano również o rozwijanie zdolności muzycznych maluchów. Na uboczu usytuowano jeden element muzycznego placu zabaw - bębenki. W centralnej części obiektu rośnie drzewo otoczone ławkami do siedzenia, jest to bez wątpienia element wyróżniający to miejsce. Lokalizację i więcej zdjęć zobaczycie klikając w link


9. Plac zabaw w Parku Strachocińskim


Park Strachociski jest kolejnym miejscem rodzinnej rekreacji, na terenie którego wszyscy, niezależnie od wieku znajdą coś dla siebie. Dla dzieci - plac zabaw, który przyciąga ciekawą instalacją w formie statku, piaskownicą w formie zamku i rozmaitymi huśtawkami. Starsze dzieci i rodzice mogą skorzystać z siłowni plenerowej i zadbać o swoją sprawność i kondycję na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Atrakcją tego miejsca jest też amfiteatr, w którym odbywają się lokalne uroczystości. Jeżeli chcecie odwiedzić ten plac, to więcej informacji znajdziecie tutaj.   


10. Plac zabaw w Ogrodzie Staromiejskim we Wrocławiu


Na koniec przeniesiemy się do miejsca rodem z "Alicji z Krainy Czarów"! To wszystko za sprawą placu zabaw w Ogrodzie Staromiejskim, który czaruje odwiedzających. Wszystko wygląda tu jak wyciągnięte z bajki i zupełnie nierzeczywiste. Domki ze zjeżdżalniami i bujaki zadziwiają formą i wykonaniem. Dopełnieniem efektu jest podłoże - pagórkowate i pomalowane w biało - czarną kratę. Więcej magii tego miejsca poczujecie przechodząc na drugą stronę lustra  do nowej zakładki pod linkiem.

Dobiegliśmy więc do końca naszej podróży przez 10 najlepszych placów zabaw w mieście, ale nie znaczy to, że jest to koniec atrakcji dla dzieci we Wrocławiu. Znajdziecie tu wiele więcej nowoczesnych obiektów rodzinnej rekreacji, które także są warte uwagi i mogą stanowić dobrą propozycję na spędzenie wolnego czasu z dziećmi.

Zbiór wszystkich wrocławskich miejsc przyjaznych dzieciom możecie odkryć klikając poniżej:

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

Życzymy udanej zabawy!
zamów plac zabaw

Opinie użytkowników (1)

User

adwebowy@gmail.com

18/02/2020

Place zabaw - polecam! prawdopodobnie najlepszy producent placów zabaw w Polsce!

ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ SIĘ aby dodawać komentarz

Prosimy, podziel się z nami swoją opinią - dzięki temu będziemy mogli udoskonalać to co robimy :) Dziękujemy!